Jednou vetou

Polícia chráni redakciu Aktuality.sk: Sú teraz novinári v bezpečí?

Pred redakciou Aktuality.sk stojí policajné auto..
Po hrozivej udalosti, ktorá otriasla celým Slovenskom, obsadili redakciu portálu Aktuality.sk policajné zložky, aby ju chránili. Sú redaktori po vražde investigatívneho novinára spoločne s jeho družkou v bezpečí?

Celé Slovensko i svet zasiahla v pondelok zdrvujúca správa o krutej poprave len 27-ročného investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka, ktorého v nedeľu večer našla polícia v jeho dome v obci Veľká Mača so strelnou ranou na hrudi. Okrem neho vrah zabil aj jeho družku Martinu Kušnírovú, ktorá mala prestrelenú hlavu. Dve rany stačili na to, aby vyhasli dva ľudské životy.

Kuciaka pred smrťou vydierali

Viacerí novinári a široká verejnosť si prišli v pondelok podvečer uctiť túto tragédiu na viaceré miesta po celom Slovenku vrátane redakcie portálu Aktuality.sk, kde so slzami zapaľovali mnoho sviečok na ich pamiatku.

>> Kuciak riešil prepojenie talianskej mafie a politiky << 

Ján Kuciak bol údajne pred smrťou vydieraný a policajné zložky s tým nič nerobili, ba dokonca u viacerých podobných novinárov konali totožne. Ako po tomto útoku vyzerá sídlo redakcie? Sú ostatní redaktori dostatočne v bezpečí?

Zamestnanci vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., zapaľovali sviečky na počesť Jána Kuciaka i v budove.

Objekt, v ktorom sa nachádza redakcia, od pondelka strážia policajné zložky a súkromná bezpečnostná firma, ktorá je na všetkých jednotlivých poschodiach.

>> Čižnár: Ak Kuciaka zavraždili pre prácu, rozpútam peklo! <<

Podľa našich informácií si túto bezpečnostnú ochranu objednala samotná spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., a pri každom vstupe do budovy je nutné preukázať sa oprávnenou kartou. Redaktori sa údajne musia za svoje návštevy, ktoré budu s nimi vstupovať do redakcie, zaručiť.

Budovu spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., v ktorej sídli redakcia Aktuality.sk stráži súkromná bezpečnostná firma a polícia.

Ako ich chráni polícia?

Pokúšali sme sa dnes skontaktovať s policajným prezídiom a položiť im otázky, či aj iné redakcie sú takto pod ochranou a dokedy to bude trvať, avšak na naše telefonáty a správy nereagovali. ,,Nadštandardne spolupracujem s redakciou Aktuality.sk, nech majú dostatočnú informovanosť,“ prezradil policajný prezident Tibor Gašpar v relácii rádia Expres.

>> Vláda: Miliónová odmena za informácie o vražde novinára Kuciaka <<

Na utorkovej tlačovej konferencii avizoval predseda vlády Robert Fico, že si sadne so šéfredaktormi najpoprednejších vydavateľstiev a porozprávajú sa. Okrem iného doniesol na Úrad vlády aj 1 000 000 eur  vo forme bankoviek, ktoré ležali na stolíku počas tlačovej konferencie. Tie premiér ponúka ako odmenu za pomoc pri vyšetrovaní vraždy novinára Kuciaka. Ficov čin už stihlo odsúdiť viacero ľudí na sociálnej sieti.

,,Keď štát chráni zlodejov a mafiánov, ZOMIERAJÚ NEVINNÍ. Nezastrašíte nás!!! Ján a Martina R.I.P“ napísali k fotke pred budovou redakcie.

 

 

 

Môže vás zaujímať

Počas Veľkej noci chce premiér prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu