Jednou vetou

Polícia navrhla obžalovať Bašternáka: Postaví sa konečne pred súd?

Ladislav Bašternák

koláž hlavné.sk

Meno Ladislav Bašternák sa spája s mnohými kauzami. Neslávne sa preslávil aj rezidenciu Bonaparte, v ktorej svoje útočisko našiel premiér Robert Fico. Najnovšie policajný prezident Tibor Gašpar dodržal slovo a polícia podáva návrh na podanie žaloby za zločin neodvedenia daní a poistného. Postaví sa kontroverzný podnikateľ konečne pred súd?

Bašternák si začiatkom februára uplatnil účinnú ľútosť. Okrem toho doplatil do 24 hodín sumu vo výške necelých dvoch miliónov eur a k skutku sa priznal. Celý spis Ladislava Bašternáka teraz putuje na stôl dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý rozhodne, či má kontroverzný podnikateľ právo na uplatnenie si ľútosti v tomto prípade. Ústavný súd mal totiž ešte v lete 2017 na stole podobný prípad. V ňom ale rozhodol, že na nadmerné odpočty DPH sa účinná ľútosť nevzťahuje.

Postaví sa Ladislav Bašternák konečne pred súd? | foto: facebook.com

 

Ako informoval portál Aktuality.sk polícia uzavrela tento prípad s návrhom na obžalobu, čo by mohlo dostať Bašternáka konečne pred súd. Prezident policajného zoru Tibor Gašpar teda dodržal slovo, keď koncom minulého roka povedal, že táto daňová kauza neskončí inak ako práve spomínaným návrhom na obžalobu. Postaví sa teda Bašternák konečne pred súd? ,,Ja by som sa naozaj k ničomu nevyjadroval a ani nebudem. Ak ešte prebiehajú rôzne úkony na rôznych inštitúciach, tak sa k tomu naozaj nechcem vyjadrovať,“ povedal pre redakciu Hlavné.sk Bašternák. Uvidíme, ako to celé dopadne a aký osud ho čaká.

Môže vás zaujímať

POLITOLÓG o situácii v Smere: Toto by mal urobiť FICO!