Jednou vetou

Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera

Peter Šufliarsky a Marian Kočner

foto: TASR - Jaroslav Novák, Dušan Hein/ koláž hlavne.sk

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol „keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov“, uvádza sa v stanovisku polície.

Kováčik mal podľa Tótha vynášať informácie Bödörovi

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom Kočnerom unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Šufliarsky po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom Kočnerom z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky