Jednou vetou

Polícia ukončila vyšetrovanie útoku na Filipínca Henryho Acordu

Henry John Serafica Acorda (†36)
Polícia ukončila vyšetrovanie útoku na Filipínca Henryho Acordu z mája tohto roka na jednej z ulíc v centre Bratislavy, po ktorom mladý Filipínec zomrel. TV Markíza to potvrdila bratislavská polícia. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Podľa informácií televízie podal prokurátor v tomto prípade zároveň obžalobu na útočníka Juraja H. Ten čelí obvineniu zo zabitia, za čo mu hrozí 12 rokov za mrežami. „Vyšetrovanie bolo ukončené 20. novembra, pričom návrh na podanie obžaloby bol podaný prokurátorovi v Bratislave,“ vysvetlil policajný hovorca Michal Szeiff.

V súvislosti s útokom sa v minulosti spomínal aj rasový motív, ten sa podľa polície nepreukázal. „Je obvinený iba zo zabitia, nebolo to rekvalifikované, ani rozšírené,“ dodal Szeiff.

Exkluzívne: Máme zmluvu, cez ktorú vyberali úplatky

K bitke došlo 26. mája na Obchodnej ulici v Bratislave. Filipínec Henry sa na ulici zastal dvoch žien, čo sa mu však stalo osudným. Vážnym zraneniam v nemocnici podľahol. Filipínca pochovali v jeho rodnej zemi, na Filipíny ho odviezol slovenský vládny špeciál. Útočník po čine tvrdil, že sa na nič nepamätá. Po bitke mu v krvi namerali viac ako 2 promile alkoholu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky