Jednou vetou

POLÍCIA: V rámci vyšetrovania trestnej činnosti sátorovcov objavili 18 tiel

Ilustračné foto, archívne

Foto: TASR

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010

V rámci vyšetrovania trestnej činnosti zločineckej skupiny sátorovci policajti objavili 18 tiel ich obetí. Policajný zbor SR o tom informoval na sociálnej sieti.

Polícia zároveň potvrdila medializované informácie o tom, že medzi nájdenými telami sú aj pozostatky hľadaného príslušníka martinského podsvetia Pavla Egreckého.

„ V priebehu vyšetrovania boli nájdené jeho pozostatky v okolí Dunajskej Stredy. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa bližšie k veci vyjadrovať nebudeme,“ uviedla polícia.

Skupina úradovala najmä na juhu

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010.

Vojna o teritórium

Zakladateľa skupiny Lajosa Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010 a jeho telo členovia gangu opakovane premiestňovali, aby ho polícia nenašla. Sátorovci súperili o priestor s gangom pápayovcov, ktorí v marci 1999 zahynuli v bare Fontána v Dunajskej Strede. Strelcov si údajne objednal Sátor.

Obeťami gangu boli tiež traja muži, takzvané biele kone, ktorých sa sátorovci zbavili, aby nemohli vypovedať v prípade podvodov s DPH. Na svedomí majú aj vraždu Vojtecha Ecsiho, člena konkurenčnej skupiny pápayovcov a jeho ochrankára Branislava Kotlana v apríli 2003.

Najkrutejšie praktiky

Sátorovci sa krutým spôsobom zbavili aj svojho člena Andoraa Reisza, ktorého najprv zastrelili, potom rozštvrtili a pomleli mlynčekom na mäso. Násilnou smrťou sa skončil aj život zápasníkov, bratov Szilárda a Csabu Raiszovcov. Podľa svedectva jedného z členov gangu skupina pripravila o život približne päťdesiat ľudí.

18 VYKOPANÝCH TIEL, MEDZI NIMI AJ JEDEN Z NAJHĽADANEJŠÍCH SLOVÁKOV NAKA začala trestné stíhanie vo veci vraždy Pavla…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 10. mája 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky