Jednou vetou

Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia dvoch ľudí, zahynuli po zrážke s vlakmi

Ilustračné foto

foto: TASR

Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia dvoch ľudí, ktorí počas víkendu zahynuli po zrážke s vlakmi na tratiach v Liptovskom Mikuláši a Martine. TASR v nedeľu informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

K prvej udalosti došlo v nedeľu po 4.30 h v úseku železničnej trate Okoličné – Liptovský Mikuláš, po zrážke s vlakom tam zahynul 30-ročný muž z Liptovského Mikuláša. „Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 35-ročný rušňovodič nákladného vlaku pri prechode úseku spozoroval osobu v koľajisku. Ihneď použil rýchločinné brzdenie, ale pre krátku vzdialenosť už nedokázal zrážke s osobou zabrániť. Tridsaťročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedol Moravčík s tým, že u rušňovodiča vykonali policajti dychovú skúšku s negatívnym výsledkom.

Z Južnej Kórey vypravili vlak do KĽDR prvý za desaťročie

K druhej tragickej udalosti došlo v sobotu (1.12.) pred 19.30 h v úseku železničnej trate Vrútky – Martin, zrážku s vlakom tam neprežila 47-ročná žena z Martina. „Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 41-ročný rušňovodič rýchlika pri prechode úseku spozoroval osobu v koľajisku. Ihneď použil zvukové výstražné znamenie a rýchločinné brzdenie, ale pre krátku vzdialenosť už nedokázal zrážke s osobou zabrániť. Štyridsaťsedemročná žena utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,“ doplnil Moravčík.

U rušňovodiča podľa neho polícia vykonala dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. „V súvislosti s udalosťami prebieha vyšetrovanie vo veci prečinu usmrtenia,“ dodal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky