Jednou vetou

Polícia zadržala 34 migrantov: Troch Slovákov obvinili z prevádzačstva

Ilustračné foto

Foto: TASR

Obvineniu z trestného činu prevádzačstva čelia traja Slováci. Tí mali v uplynulých dňoch nelegálne previesť na územie Slovenska 34 cudzincov pochádzajúcich z Vietnamu. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Prvých 20 migrantov, ktorí nelegálne prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny, zadržali policajti úradu hraničnej a cudzineckej polície vo štvrtok (31.5.) blízko obce Podhoroď. Tých mal večer prevziať 38-ročný Miroslav P. a následne ich za finančnú odmenu odviesť do Rakúska.

„Policajti mu však plány prekazili, za Sobrancami ho zastavila hliadka mobilnej zásahovej jednotky. Po zastavení vozidla z neho obvinený vyskočil a utekal až do mesta Sobrance, kde ho policajti dolapili a zadržali,“ priblížila Baloghová. Po preukázaní viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody od troch do ôsmich rokov. Vyšetrovateľ zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie.

Migranti v Grécku blokovali diaľnicu – protestovali proti podmienkam v tábore

Ďalších 14 cudzincov z Vietnamu spolu s dvomi prevádzačmi zadržala polícia v piatok (1.6.) podvečer v blízkosti obce Koromľa. Cudzinci boli následne vrátení na Ukrajinu.

„Predpokladaný zisk všetkých obvinených po úspešnom dopravení cudzincov do Rakúska by bol vo výške minimálne 17.000 eur,“ dodala Baloghová.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky