Jednou vetou

Polícia zadržala a obvinila cudzincov z prevádzačstva

Ilustračné foto

Foto: TASR

Policajti zadržali a obvinili Ukrajinca z prevádzačstva na východnej hranici. Odhalili aj nelegálnu prácu cudzincov na západnom Slovensku. Informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

V pondelok 17. septembra policajti zo Sobraniec zadržali 31-ročného Dmytra L., ktorý mal v dodávke previezť 22 Vietnamcov bez dokladov totožnosti. Podľa polície mal Ukrajinec za peniaze previezť nelegálnych migrantov z Ukrajiny na Slovensko. Štátni príslušníci Vietnamu boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na naše územie aj územie ostatných členských štátov Európskej únie na tri roky a boli vrátení na územie Ukrajiny. Obvinenému Ukrajincov po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od troch do osem rokov.

Ministerstvo vnútra nechce rozšíriť možnosti voľby zo zahraničia

V utorok 18. septembra vykonali policajti spolu s inšpektormi práce akciu v objekte jednej bratislavskej spoločnosti, kde skontrolovali osem Slovákov a 32 Srbov. Výsledkom bolo administratívne vyhostenie za nelegálnu prácu so sedemdňovou lehotou na vycestovanie zo Slovenska. Tridsaťjeden cudzincov dostalo ročný zákaz vstupu na Slovensko a jeden cudzinec bol vyhostený so zákazom vstupu na tri roky. V kontrolách bude polícia naďalej pokračovať.

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne