Jednou vetou

Polícii sa prihlásil svedok k vražde Kuciaka, spoznal muža z identikitu

Hľadá sa svedok vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Volajte 158.
Na polícii vypovedal muž z Veľkej Mače, ktorý tvrdí, že pozná osobu z indentikitu zverejneného v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Svedok tvrdí, že s mužom z identikitu pracoval. Polícia ho už vypočula.

„Bol som najprv v Sládkovičove. Večer ma brali na obvodné oddelenie, tam som mal výsluch. Vypočúvali ma tri a pol až štyri hodiny. Prišla tam vyšetrovateľka z Galanty, zisťovali totožnosť toho pána. Toho našli asi po hodine a pol, volá sa Miroslav Č. a pochádza od Popradu,“ povedal o výsluchu. Prokurátor o hľadanom povedal, že môže „disponovať informáciami k samotnému skutku, prípadne osobám, ktoré sa na spáchaní skutku mohli podieľať“.

Úrad špeciálnej prokuratúry detaily možného posunu vo vyšetrovaní komentovať nechce. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžeme v súčasnosti poskytnúť žiadne ďalšie informácie,“ reagovala hovorkyňa Jana Tökölyová.

Hľadá sa svedok vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

S Miroslavom sa svedok spoznal počas tohto leta v práci, spolu robili murárov na stavbe v Trnave. Obaja bývali v tom čase vo Veľkej Mači, takisto ako Ján Kuciak a Martina Kušnírová. „Robili sme spolu dva týždne v auguste, potom zdrhol z roboty. To bolo niekedy koncom augusta. September už nechodil celý do roboty a potom odišiel do Česka,“ uviedol. Miroslav sa mu mal chváliť, že absolvoval zápasy v klietkach a pozná rodinu Vadalovcov z východného Slovenska.

Miroslav býval v obci v podnájme asi rok spolu s rodinou. Naposledy ho videli pred vyše dvomi týždňami. Sused z ulice o Miroslavovi tvrdil, že žil ako asociál a často chodieval do krčmy hrať automaty. V Spišskej Teplici pri Poprade, odkiaľ Miroslav pochádzal, miestni potvrdili, že tam býval a odsťahoval sa na západ.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra