Jednou vetou

Politici o obžalobe Kočnera: Výsledok enormnej práce vyšetrovateľov

Marian Kočner počas hlavného pojednávania v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. FOTO TASR - Michal Svítok
Prokurátor ÚŠP podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na obvinených Mariana Kočnera a ďalšie tri osoby v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na obžalobu reagujú politici a politické strany:

Slovensko si zaslúži, aby po vražde novinára vyšetrili aj kauzu Gorila, uviedla koaličná strana Most-Híd v reakcii na obžalobu Kočnera prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Kočnerov advokát Para: Prokurátor podal obžalobu bleskovo napriek neúplnosti spisu a chybám

„Vznesenie obžaloby je výsledkom enormného pracovného nasadenia vyšetrovateľov, ktorých, respektíve ich kolegov, ešte čaká množstvo práce na kauzách, ktoré vyplavila súkromná komunikácia obvineného Mariana K. a zverejnená nahrávka rozhovorov v konšpiračnom byte,“ povedala strana Most-Híd.

Zadosťučinením bude, keď budú všetci vinníci v base, reaguje  OĽaNO

Prácu vyšetrovateľov a prokurátorov oceňuje aj hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Čižnár: Výsledky práce vyšetrovacieho tímu a prokurátorov hovoria za všetko

„Príbeh spravodlivého Slovenska by mal pokračovať tým, že v base budú sedieť všetci, ktorí mafii umožnili vraždiť. Buď jej priamo pomáhali, alebo o mnohých skutočnostiach vedeli a vyšetrovanie sa snažili zmariť,“ vyhlásil líder hnutia Igor Matovič.

Kočner bol podľa jeho slov roky na slobode napriek tomu, že bol podozrivý z viacerých trestných činov. „Spoliehal sa na svoje krytie v polícii a politike. Nečinnosť vyšetrovateľov musel zastupovať odvážny novinár, ktorý na to doplatil svojím životom, a to len pre to, že Marian K. bol ich človek. Mafia ovládla štát,“ podotkol Matovič.

 

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia