Politici o Trubanovom priznaní: Spáchal politickú samovraždu!

Dušan Jarjabek (vľavo), Jana Cigániková a líder Progresívneho Slovenska Michal Truban

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, Michal Psota

Úprimnosť je zvyčajne hodnotou ktorá sa cení. Vyjadrenia lídra hnutia Progresívne Slovensko Michala Trubana po prevalení skúsenosti s drogami v minulosti by však mohli byť podľa odborníkov viac na škodu, ako na osoh. Politici Trubanovi posielajú jasný odkaz, podľa niektorých si svoju politickú budúcnosť totálne pokašľal:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

„Potom je tretia vec, ktorá to celé uľahčuje, čo mám ja rád na tom športe a na tých drogách, je ten dopamín efekt… Toto sú také tri, štyri body ktoré som sa ja naučil popri užívaní drog,“ povedal vtedy mladší podnikateľ, dnes už líder strany Progresívne Slovensko Michal Truban.

Po tom, čo sa na sociálnych sieťach začalo masovo šíriť video s jeho prednáškou, v ktorej sa priznáva k užívaniu marihuanny, sa rozhodol vyjsť von s celou pravdou.

Politológ o Trubanovom videu: Napácha poriadne škody

„Marihuannu som mal viackrát, nebolo to iba raz na intráku, a zároveň som aj pred 12 rokmi vyskúšal LSD a to je už všetko,“ hovorí Truban vo videu, ktoré pridal na svoj Facebook iba minulý týždeň. Podľa odborníkov mu videá s priznaním môžu najmä v nastávajúcich parlamentných voľbách veľmi uškodiť.

VIDEO: Trubanove vysvetlenie o užívaní drog

V posledné dni som veľa uvažoval o tom, či som reagoval na video z mojej prednášky, kde som hovoril o drogách, správne.

V posledné dni som veľa uvažoval o tom, či som reagoval na video z mojej prednášky, kde som hovoril o drogách, správne. Nemal som z toho dobrý pocit. Nahral som preto toto video, kde som všetko otvorene povedal, aj o drogách a priznal si chybu. Nechcem nič zamlčiavať, lebo sám necítim, že to je tak správne a nechcem takto politiku robiť. Chcem meniť politiku, preto si nesmiem pred ničím zakrývať oči. Chyby si musím vedieť otvorene priznať a poučiť sa z nich.

Uverejnil používateľ Michal Truban Štvrtok 8. augusta 2019

 

Politici z parlamentu posielajú lídrovi Progresívneho Slovenska tvrdé slová. Podľa niektorých sa definitívne odpísal, ďalším to, že klamal neprekáža. To sa vraj v politike objavilo aj u iných.

Do volieb idú známe tváre: Toto si o ich vzájomnej spolupráci myslí politológ

To, že pán Truban nie je svätý, mi až tak neprekáža. Horšie je, že klamali aj tí, ktorí sa na svätých hrajú a ostatných kádrujú, hovorí poslankyňa za SaS, Jana Cigániková. Som unavená z klamstiev. Celé roky nás tu klame táto vláda, oklamal nás Procházka, že nepôjde do vlády so Smerom, rovnako Bugár, vysvetlila Cigániková.

Parlamentné prázdniny sú za polovicou: Čo robia politické strany?

Podľa vlastných slov ju úprimne mrzia klamstvá v politike, trvajúce celé roky bez ohľadu na to, či ide o politickú konkurenciu, alebo nie. Jeden akože nepil kolu, druhý akože nebral LSD. Je načase, aby sa Slováci dozvedali už len pravdu, doplnila Cigániková v rozhovore pre hlavne.sk.

Koniec koaličnej zmluvy: Takto vidia spoluprácu vládni poslanci

Vyhranený názor voči videám Michala Trubana má aj poslanec za SMER, Dušan Jarjabek. Trubanovi neodkazujem vôbec nič lebo ho nepoznám a po tomto vôbec ho nemám záujem poznať. Ja si myslím, že pán Truban spáchal politickú samovraždu a to sa čiastočne týka aj strany ktorú zastupuje, pretože podľa mňa absolútne odhalil filozofiu presne tých, ktorí ho obhajujú, tvrdí Jarjabek, ktorý podobné vyjadrenia a udalosti považuje za spoločensky neprijateľné.

Reforma nemocníc: Nájsť ústavnú väčšinu bude pre Kalavskú riadny oriešok

Myslím si, že je otázkou času, kým si volič uvedomí – možno nie v tomto volebnom období, ale v ďalšom určite. V každom prípade Truban, a ľudia typu ako on nemajú v politike čo hľadať. Je to extrémizmus, ktorý poškodzuje záujmy každej krajiny a Slovenska určite tiež, doplnil v rozhovore pre hlavne.sk Jarjabek.

FOTO: Veľké plány pre Bratislavu? Zelená sa na lepšie časy!

Do článku sme oslovili aj Igora Matoviča ( OĽaNO ), Eduarda Adamčíka ( Most-Híd ), Ľudovíta Gogu ( Sme Rodina ) a Tibora Bernaťáka ( SNS ), do uzávierky sa však nevyjadrili. Článok budeme o ich vyjadrenia v prípade reakcie aktualizovať.

Spojte sa s nami na Facebooku – Pridajte sa k nám TU

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo nás kontaktujte na čísle 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Lajčák absolvoval prípravné stretnutia pred samitom o Ukrajine v Paríži