Jednou vetou

Politológ o Mistríkovom rozhodnutí: Voľby sú stále lotéria

Politológ Ján Baránek a Robert Mistrík

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, archív

"Hrdina tohtoročných volieb," či "Morálny víťaz volieb."
Róbert Mistrík po odstúpení z kandidatúry zožal množstvo pochvál od politikov, aj Slovákov. Ako sa však na jeho rozhodnutie pozerá známy politológ Ján Baránek vás poriadne prekvapí!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Róbert Mistrík a Zuzana Čaputová počas oznámení o Mistríkovom odstúpení z prezidentských volieb. | Zdroj: Bohdana Volková

Spočiatku boli preferencie Róberta Mistríka jednoznačne vyššie, postupom času ho Zuzana Čaputová začala dobiehať. Práve rastúci trend preferencií Zuzany Čaputovej a ešte nezverejnený prieskum boli údajne pre Róberta Mistríka kľúčovými v rozhodovaní o kandidatúre. Po dlhej kampani sa napokon z volieb rozhodol odstúpiť a svoju podporu vyjadril práve Zuzane Čaputovej.

Názor politológa: Fico a Kiska sú ako Kováč a Mečiar

Róbert Mistrík | foto: facebook R. Mistríka

Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo – a moje slovo platí, vyhlásil Róbert Mistrík počas narýchlo ohlásenej tlačovej besedy v utorok doobeda. Preto dnes, po zrelej a nie ľahkej úvahe, ale po zvážení všetkých mne dostupných informácii, chcem oznámiť, že z prezidentských volieb odstupujem. Podľa prieskumov, ktoré budú zverejnené v najbližších dňoch, a ktoré budú hovoriť jasnou rečou, nastal čas urobiť tento krok, doplnil vo svojom prejave Mistrík. Jeho rozhodnutie však bolo podľa politológa unáhlenou chybou.

Prezidentskí kandidáti: Týmto nás lákajú v kampaniach!

Odstúpenie Róberta Mistríka považujem za predčasné rozhodnutie, ešte nič nebolo jasné, vysvetlil Ján Baránek. Časť voličov Róberta Mistríka podľa neho k Čaputovej určite neprejde, keďže sú obaja rozdielnymi kandidátmi. Mistrík a Čaputová boli rôzni kandidáti, povedal by som, že Čaputová je kandidátkou liberálnej ľavice, Mistrík zase kandidátom liberálnej pravice, tvrdí Baránek. Na odstupovanie a vyjadrovanie podpory majú  kandidáti čas v druhom kole, po neúspešnom prvom kole. Na to máme dvojkolové voľby, priblížil Baránek.

Nenávistný súboj Fica a Kisku: Zastrašovanie, vydieranie a hnev!

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku