Jednou vetou

Politológ posiela Remišovej tvrdý odkaz. Pre toto nebude nikdy prezidentkou

Veronika Remišová kandidovať na prezidentku nebude.

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Michal Psota

Hoci ju Matovič videl v prezidentskom paláci, dala mu riadne košom. "Úrad prezidenta si vážim, no prezident zo svojej pozície nemôže zabezpečiť ani výkon spravodlivosti, ani lepšie fungovanie štátu, ani účinne potláčať korupciu," povedala vo štvrtok Veronika Remišová na tlačovej konferencii a odmietla ponuku lídra OĽaNO kandidovať na jar v prezidentských voľbách. Remišovú neraz prirovnávajú ku expremiérke Ivete Radičovej, hoci jej aj vyčítajú, že nemá až tak silnú podporu, akou oplývala Radičová. Tá pred desiatimi rokmi postúpila do druhého kola prezidentských volieb. Politológ pozná príčinu, prečo to obe političky nedotiahli do prezidentského úradu.

Prezidentské voľby 2019: Matovič chce voliť Remišovú, tá kandidovať odmietla

Ženy v politike sú stále v obrovskej menšine oproti mužom. Kedysi bola najvýraznejšou ženou v slovenskej politike Iveta Radičová. „Cítim sa silná,“ vyhlasovala Radičová chvejivým hlasom v roku 2009, keď postúpila do druhého kola, ale voľby napokon vyhral Ivan Gašparovič.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Dnes je veľmi výraznou političkou napríklad Veronika Remišová, o ktorej ešte v stredu večer predseda OĽANO Igor Matovič rozcítene písal na facebooku, že je inteligentná, rozhľadená, vzdelaná a citlivá žena a on by ju volil za prezidentku. Jeho status podľa niektorých pripomínal skôr ľúbostné vyznanie, ako politické vyhlásenia, na aké sme u neho neraz už zvyknutí.

Drucker zakladá stranu. Tvrdý odkaz od bývalých kolegov z parlamentu. (FOTO)

„Veronika, ktorú by som s radosťou volil za prezidentku. DAJME JEJ LAJK, nech vidí, že ju máme radi;o) … a zdieľajme,“ písal na facebooku Igor Matovič. Nasledujúci deň Veronika Remišová kandidatúru definitívne odmietla.

Exkluzívne: Lukratívny džob! Vieme kam má namierené Kiskov šéf protokolu

Takmer kandidátka na prezidentku Veronika Remišová (OĽANO) | Foto: archívne, TASR

Škandál u starostu Dúbravky: Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

„Veronika Remišová sa rozhodla správne, tieto voľby budú lotéria a ona nemala šancu. Takisto ako nemala šancu v roku 2009 Iveta Radičová. Na rozdiel od Ivety Radičovej, ktorá by bola mala šancu o 5 rokov neskôr a to už kandidovať nechcela, Veronika Remišová šancu stať sa prezidentkou nikdy mať nebude,“ uviedol pre hlavne.sk politológ Pavel Haulík. Čo ho motivovalo k voľbe týchto tvrdých slov? „To nehovorím, že je chyba pani Remišovej, nie. Tak isto ako Iveta Radičová, aj Veronika Remišová sú osobnostne výborné političky. Ale Veronika Remišová nemá za sebou takú silnú stranu ako mala I.Radičová. To nech sa OĽANO neurazí, ale silu SDKÚ nemajú a ani mať podľa mňa nikdy nebudú,“ objasnil politológ.

Podľa čoho Zsuzsová vyberala svoje budúce obete?

Iveta Radičová, kandidátka na prezidentku SR v roku 2009 | foto: TASR

V čom spočíva politická sila oboch dám? „Politika je predsa len spájaná hlavne s mužmi. Tieto dve političky pôsobia na voličov tým, že im ponúkajú ženské vystupovanie, nie sú také tvrdé ako ich kolegovia, sú jemnejšie a to sa voličom páči. Paradoxne však práve táto ich devíza je u voličov zároveň ich najväčšou slabosťou,“ vysvetľuje Pavel Haulík.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky