Jednou vetou

Politológovia o Matovičovi: „Topiaci sa aj slamky chytá…“

Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Facebook IM

Hnutie, ktorého založenie oficiálne oznámil Igor Matovič na dnešnom brífingu, stihlo vyvolať množstvo reakcií. Matovičov nápad je však spájaný predovšetkým s klesajúcimi percentami, ktoré malo podľa posledných prieskumov hnutie OĽaNO. Čo však hovoria na nové hnutie známi politológovia?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Igor Matovič | Foto: TASR

Už niekoľko mesiacov čelí Igor Matovič kritike kvôli situácii v hnutí, ktoré zdá sa, nemá pod kontrolou. Odchod z OĽaNO do vznikajúcej strany Andreja Kisku zvažuje už dlhšiu dobu jedna z hlavných tvárí hnutia, Veronika Remišová, ktorá sa už nezúčastnila ani dnešného brífingu. Iba minulý týždeň potvrdil odchod z hnutia aj známy lekár a politik Alan Suchánek.

Prečo Suchánek odchádza a čo sa deje v OĽaNO?

Táto situácia priniesla pre voličov OĽaNO neistotu – čo sa negatívne prejavilo na výške percent volebných preferencií v najnovších prieskumoch. Zdá sa teda, že Igor Matovič prichádza s nápadom, ktorý mu klesajúce percentá pomôže zachrániť. Politológovia však nápad s novovzniknutým hnutím Odvážne pre kresťanských voličov nevidia vôbec ružovo.

Sanitky za 30 miliónov: Pochybný nákup riešia už aj v parlamente!

Ján Baránek | foto: TASR

Určite sa uchádza aj o voličov KDH, hoci on tvrdí opak, myslí si známy politológ Ján Baránek. Podľa jeho názoru je novozaložené hnutie konkurenciou najmä pre KDH, keďže pravdepodobne zaujme práve takú istú skupinu voličov.

O útoku v bratislavskej MHD hovorí celé Slovensko: Polícia začala konať!

Matovičov nápad založiť novú odnož hnutia OĽaNO vidí ako pokus o záchranu. Topiaci sa aj slamky chytá, viete. Potrebuje sa vyškriabať zo zóny ohrozenia, kde sa nachádza, tak robí všetko pre to, aby sa tak stalo, doplnil pre hlavne.sk Ján Baránek.

Politológovia o Šeligovom odchode: Je tam nebezpečné úskalie

Eduard Chmelár, analytik | foto: facebook E.Ch.

S názorom politológa sa zhoduje aj historik a politický analytik Eduard Chmelár. Kresťanský priestor je pre Igora Matoviča prirodzeným priestorom, je v tom teda konzistentný. Problém je v tom, že do tohto priestoru sa už tlačí toľko strán, že sa tie volebné „zisky“ budú nevyhnutne deliť, upozorňuje Chmelár ktorý pripomenul, že OĽaNO ohrozujú najmä novovznikajúce strany.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Igor Matovič a jeho hnutie OĽaNO je jedným z najviac ohrozených politických subjektov, najmä pri vzniku takých strán, ako je napríklad strana Andreja Kisku. OĽaNO preto stále, povedal by som, hľadá svoju identitu a opodstatnenosť na politickej scéne,dodal v rozhovore pre hlavne.sk Chmelár.

Dajte mi čas, odkazuje Juraj Šeliga, ktorý končí v Slušnom Slovensku a ide do politiky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky