Jednou vetou

Popletená hovorkyňa ministerstva kultúry: Skrýva sa na Péenke?

Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (vľavo) a jej hovorkyňa Barbora Palovičová

autorská koláž hlavne.sk, bbonline, barborapalovicova.sk

Definitívne si to pokašľala. Najprv strápnila celé ministerstvo a teraz sa po nej zľahla zem. Profesijný prešľap doterajšej hovorkyne ministerstva kultúry Barbory Palovičovej má dohru. Ministerstvo na svojej webovej stránke vymazalo kontakt na komunikačný odbor a novinárov odkázalo na šéfa kancelárie Petra Hajnalu. Dnes predpoludním sa však na stránke ministerstva dal kontakt stále vyhľadať.

VIDEO: Takýto trapas na ministerstve kultúry ešte nezažili. Hovorkyňa stratila reč

Koncom júla sa bývalá vicemiss Barbora Palovičová postarala o poriadny trapas. Redaktorka TV Markízy Martina Toröková zverejnila na Facebooku video, v ktorom hovorkyňa ministerstva kultúry tápala a hľadala odpovede. Otázky jej reportérka však poslala deň vopred, a tak mala Palovičová dostatok času na prípravu.

FOTO: Nezastaví sa. Ministrova hovorkyňa v plnom nasadení aj po pracovnej dobe

Počas rozhovoru chcela hovoriť mimo záznam, bála sa konfliktu a pomáhala si mobilným telefónom, z ktorého čítala zákon či telefonovala. Na záver sa jej podarilo vytvoriť stanovisko, no to sa však nezhodovalo s vyjadrením štátneho tajomníka, jej tvrdenie vyvrátil.

Laššáková: Novela zákona upraví platy duchovných, tiež využitie peňazí od štátu

„Ministerstvo kultúry iniciatívne otvorilo tému, rozhodla som sa ju rozpracovať do víkendovej reportáže v širšom kontexte, hovorkyni som všetky otázky deň vopred ozrejmila v emailovej a telefonickej komunikácii. Nahrávali sme na jej podnet až na nasledujúci deň, neprekážalo, pohoda, prispôsobíme sa,“ dodala krátko po škandále Martina Toröková.

Ministerstvo turizmu. Takto reagujú na Dankov nápad kolegovia z parlamentu

Médiá následne informovali, že Ministerstvo kultúry SR úplne zrušilo tlačový odbor a jeho kompetencie presunulo priamo na kanceláriu ministerky Ľubice Kaššákovej. „V rámci Organizačnej zmeny došlo k presunutiu kompetencií komunikačného odboru priamo pod Kanceláriu ministerky,“ uvádzajú webnoviny.sk.

V utorok predpoludním (13. 8. 2019, 10:30) ministerstvo stále uvádzalo kontakt na zrušený odbor aj hovorkyňu, ktorá sa „vyfarbila“ pred pár dňami:

Ministerstvo kontakt na zrušený odbor v utorok dopoludnia ešte uvádzalo | culture.gov.sk

 

Pavol Čorba z kancelárie ministerky kultúry pre hlavne.sk potvrdil, že Barbora Palovičová je v tomto čase na PN. Dnes sa však na oficiálnej stránke ministerstva kultúry v sekcii Mediálny servis stále uvádza kontakt na riaditeľku odboru a hovorkyňu Barboru Palovičovú.

Palovičová sa zviditeľnila už v minulosti. V roku 2007 bola súčasťou súťaže Miss Universe aj s Máriou Troškovou, bývalou štátnou radkyňou expremiéra Roberta Fica, ktorej meno sa spája s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom. O pár rokov založila Miss Folklór, svoju kariéru skúšala rozbehnúť aj v televízii TA3 a nakoniec skončila na ministerstve kultúry ako šéfka tlačového odboru. Tam sa dlho neohriala.

Zmenu na webovej stránke na ministerstva popoludní (13. 8.) aktualizovali:

Neskôr Palovičovú aj kontakt na odbor komunikácie z webu vymazali | culture.gov.sk

 

FOTO a VIDEO: Jedinečné nálezy po Keltoch a Rimanoch na Bratislavskom hrade

Práve v deň, keď Palovičovej skončila skúšobná doba, poskytla do médií kontroverzné stanovisko, resp. vyjadrenie, ktoré nevedela za ministerstvo správne tlmočiť a ktorého zverejnila reportérka Markízy Martina Toröková.

„Barbora (Palovičová – pozn. red.) sa stále chcela dostať na nejaké viditeľné miesto v médiách, lenže na rôznych konkurzoch skôr pohorela, ako oslnila a nikde ju v redakciách nechceli. To, že je sympatická nestačilo. Tak sa ako tak tešila nedávno z miesta hovorkyne na ministerstve kultúry. Na a všetci vieme, ako to pre ňu potupne dopadlo,“ uviedol nám blízky zdroj, ktorý nevylúčil, že za práceneschopnosťou (PN) sa môže skrývať aj niečo iné. „To sa vraj tak robí, že keď nevedia, kam upratať niekoho, alebo nemajú riešenie, hodia človeka chvíľu na Péénku a počas toho sa ešte dorieši flek, že kam s takým pracovníkom. Je to ešte ten lepší prípad, keď vyhodených ľudí chcú ako sa hovorí radšej niekam upratať,“ uzavrel náš zdroj.

Či je to aj v tomto prípade tak, vôbec nemusí byť isté, nakoľko Palovičová po celej afére s médiami nekomunikuje a nereagovala na naše otázky k jej aktuálnemu pracovnému zaradeniu.

Dankov stožiar Slováci podporili. Takúto sumu sa mu podarilo vyzbierať

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie