Jednou vetou

Poradca poradcu? Bývalý poslanec Rafaj na kávičke s Dankovou pravou rukou

Rafael Rafaj

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Je mu smutno za parlamentom, alebo len posúva skúsenosti? Známy národniar, bývalý hovorca Jána Slotu aj exposlanec parlamentu Rafael Rafaj (59) netají chuť na svoj návrat do veľkej politiky. Nedávno sme ho zastihli na stretnutí s poradcom predsedu Národnej rady Lukášom Machalom. O čom spolu hovorili?

Návrat Mečiarovej legendy? Exminister financií spriada nové plány

„Určite by som o tom premýšľal, ale taká ponuka vôbec nepadla,“ odpovedal pre hlavne.sk Rafael Rafaj na otázky ohľadom toho, či sa neplánuje vrátiť do parlamentných vôd po voľbách v roku 2020.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom

Náš fotograf zachytil nedávno exposlanca v spoločnosti poradcu Andreja Danka Lukáša Machalu neďaleko Národnej rady na Bratislavskom hrade. „S Lukášom sa dlho poznáme a bola to úplne nepracovná káva, stretávame sa bežne. Žiadne politické pikantérie ani tajné plány nechystáme,“ uviedol s úsmevom ku stretnutiu s Machalom Rafaj.

Slotov najvernejší

Bývalý poslanec parlamentu a predtým aj hovorca národniarov sa v minulosti neslávne preslávil, keď ho novinári prichytili, ako mal podpisovať do prezenčnej listiny v Národnej rade svojho šéfa a vtedajšieho predsedu SNS Jána Slotu, ktorý ani nebol prítomný na rokovaní parlamentu.

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Pred piatimi rokmi, keď kandidoval do europarlamentu sa Rafaj zviditeľnil opäť veľmi svojsky. V prestrojení a uniforme M. R. Štefánika sa objavil na Mohyle v Brezovej pod Bradlom, kde sa konala spomienka pri príležitosti 95. výročia tragického úmrtia generála, ktorý mal najväčšiu zásluhu na formovaní česko-slovenského zahraničného odboja počas prvej svetovej vojny.

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU

Ako sme sa ďalej dozvedeli, Rafaj momentálne nemá ambície súčasnú SNS zastupovať ani na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli. „Nie, vedenie Slovenskej národnej strany so mnou nekomunikovalo prípadnú kandidatúru, mne je dobre na Slovensku,“ reagoval Rafaj.

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

Exposlanec NR SR ( 2006 – 2012) dnes pôsobí v Inštitúte národnej politiky. Skúsenosti má aj z komunálnej politiky, v rokoch 2006 – 2010 pôsobil ako zástupca starostu MČ Bratislava-Rača.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

FOTO: Pracovný frmol? Toto jedlo mi dobíja baterky, odkazuje herec Braňo Deák

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!