Jednou vetou

Poslanci netradične rokujú v pondelok, zostáva im už len zopár návrhov

Národná rada
Národná rada Slovenskej republiky.

Foto: TASR

Poslanci parlamentu netradične rokujú aj v pondelok. Zostáva im prediskutovať už len zopár návrhov zákonov. Väčšinu totiž prerokovali ešte v piatok. Rokovací deň tak môže skončiť skôr. Hlasovať o prediskutovaných zákonoch budú v utorok o 10. hodine.

Na úvod 11. dňa 31. schôdze plénum rokuje najmä o návrhoch zákonov z dielne ĽSNS. V novele zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy navrhujú poslanci strany stanoviť maximálnu výšku výdavkov, ktoré môže vyšší územný celok (VÚC) vynaložiť na bežnú prevádzku samotného úradu, teda na vlastnú réžiu. „Zavedenie takýchto finančných stropov posilní rozpočtovú zodpovednosť a povedie k hospodárnejšiemu a uváženejšiemu prerozdeľovaniu finančných prostriedkov v územnej samospráve,“ predpokladajú poslanci ĽSNS.

Začal sa súdny proces s poslancom ĽSNS Mizíkom obžalovaným z extrémizmu

Plénum čaká aj rokovanie o kontroverznej novele ĽSNS, ktorá má zakázať interrupcie na Slovensku. Dá sa očakávať, že táto téma vyvolá dlhšiu diskusiu. Závisieť to bude aj od počtu poslancov, ktorí budú prítomní v pléne. Vzhľadom na nízku účasť sa môže stať, že rokovací deň skončí skôr ako o 19. hodine.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky