Poslanci rokujú o novom šéfovi RTVS, voliť ho budú podvečer

foto: TASR, zdroj: TASR

Poslanci Národnej rady SR začali tretí rokovací deň 18. schôdze diskusiou k voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska. Voľba bude tajná, jej prvé kolo sa uskutoční dnes o 17.00 h.

O post sa uchádza osem kandidátov. Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík, Václav Mika, Jaroslav Rezník, Michal Ruttkay, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky. Ak v prvom kole nezíska žiaden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu hlasov, najlepší dvaja postúpia do druhého kola. To sa uskutoční 22. júna.

Okrem voľby šéfa telerozhlasu budú dnes poslanci rokovať o ďalších návrhoch, ktoré majú na programe. Na rad príde aj pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude okrem iného odpovedať na otázku Petra Štarchoňa (Sme rodina).

Ten sa premiéra pýta na migrantov. „Európska komisia začala konanie proti Poľsku, Maďarsku a Česku za nerešpektovanie kvót na prerozdelenie migrantov. Prijala vláda SR utajený záväzok, že súhlasí s povinnými kvótami, keďže voči Slovenskej republike konanie nebolo začaté? Koľko migrantov prijala SR na svoje územie od roku 2015?“ pýta sa Štarchoň.

Môže vás zaujímať

Harabin sa odmieta vzdať funkcie sudcu, odvoláva sa na európske právo