Jednou vetou

Poslanci rokujú o novom šéfovi RTVS, voliť ho budú podvečer

foto: TASR, zdroj: TASR

Poslanci Národnej rady SR začali tretí rokovací deň 18. schôdze diskusiou k voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska. Voľba bude tajná, jej prvé kolo sa uskutoční dnes o 17.00 h.

O post sa uchádza osem kandidátov. Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík, Václav Mika, Jaroslav Rezník, Michal Ruttkay, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky. Ak v prvom kole nezíska žiaden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu hlasov, najlepší dvaja postúpia do druhého kola. To sa uskutoční 22. júna.

Okrem voľby šéfa telerozhlasu budú dnes poslanci rokovať o ďalších návrhoch, ktoré majú na programe. Na rad príde aj pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude okrem iného odpovedať na otázku Petra Štarchoňa (Sme rodina).

Ten sa premiéra pýta na migrantov. „Európska komisia začala konanie proti Poľsku, Maďarsku a Česku za nerešpektovanie kvót na prerozdelenie migrantov. Prijala vláda SR utajený záväzok, že súhlasí s povinnými kvótami, keďže voči Slovenskej republike konanie nebolo začaté? Koľko migrantov prijala SR na svoje územie od roku 2015?“ pýta sa Štarchoň.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela