Jednou vetou

Poslanci SaS o Ficovi: Nech si uprace pred vlastným prahom!

Ľubomír Galko a Robert Fico

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, TASR

Reakcie na návrh strany SaS, ktorá chce ako náhradníka do funkcie za Luciu Ďuriš Nicholsonovú Ľubomíra Galka, na seba nenechali dlho čakať. Návrh ostro skritizoval predseda SMER-SD Robert Fico, ktorý Galka hlasom podľa vlastných slov nikdy nepodporí. Čo však hovoria na Galka a jeho škandalóznu minulosť s údajným odpočúvaním novinárov a kolegov samotní poslanci SaS?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

SaS sa musela zblázniť, keď navrhla pána Galka za kandidáta na podpredsedu Národnej rady, pretože to je človek, ktorý porušil všetky demokratické princípy, skritizoval Fico návrh SaS, pričom poukázal najmä na Galkovu kauzu odpočúvania novinárov či sekretárky. Za seba hovorím, že tento človek v živote odo mňa hlas nedostane, doplnil Fico, ktorý sa mieni usilovať o to, aby opozícia navrhla iného kandidáta na tento post.

Politológovia o Matovičovi: „Topiaci sa aj slamky chytá“

Poslankyňa SaS, Jana Cigániková sa s názorom predsedu SMERu absolútne nestotožňuje. „Galko bude určite na míľové kroky lepší podpredseda ako všetci ostatní podpredsedovia. Myslím si, že pán Fico by si mal poupratovať pod vlastným prahom a porozprávať sa s niektorými členmi, akú robia hanbu v Národnej rade,“ tvrdí Cigániková, ktorá podľa svojich slov o Ficovom vyjadrení nevedela.

FOTO a VIDEO: Pellegrini kritizoval pleseň v nemocniciach, s tou čo má takmer pod nosom sa však nič nedeje

Jana Cigániková (SaS) | foto: TASR

„Naozaj som to ani nečítala, ani tomu nevenovala pozornosť – pán Fico je rádový poslanec, veľmi ma nezaujíma a málokedy povie niečo rozumné, takže predpokladám, že to bude hlúposť, doplnila v rozhovore pre hlavne.sk Cigániková, ktorú Ficov výrok ešte viac utvrdzuje v tom, že sa SaS rozhodla správne. S jej slovami sa stotožňuje aj poslanecký kolega, Branislav Gröhling.

Prečo Suchánek odchádza a čo sa deje v OĽaNO?

Ľubomír Galko je skúsený politik, ktorý pôsobil na ministerstve aj v Národnej rade a je to miesto, ktoré mu patrí, povedal Gröhling. Kauzu z minulosti, ktorá je doposiaľ spájaná s Galkovým menom, ako prekážku vôbec nevidí. Tá je dávno vysvetlená, obvinenia o odpočúvaní nikdy neboli potvrdené. Nie je o čom debatovať. Ak by tie obvinenia boli pravdivé, vláda by už dávno urobila všetko, aby sa potvrdili, vysvetlil Gröhling.

Politológovia o Šeligovom odchode: Je tam nebezpečné úskalie

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling | Foto: TASR

Gröhling okrem iného tvrdí, že nie je tajomstvom, že Smer ani vláda nemá Galka v láske, pretože poukazuje na ich pochybenia. Strana Smer má za sebou kvantum káuz a pochybení. Nie sú vôbec v pozícii hodnotiť niekoho morálny profil. Len pripomeniem, že v roku 2010, kedy bola vo vláde SaS, bol za opozíciu podpredsedom NR SR Robert Fico. Koalícia ho schválila, vysvetlil v rozhovore pre hlavne.sk Branislav Gröhling.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky