Jednou vetou

Poslanci ukončili schôdzu, najbližšie sa zídu v septembri

Parlament - posledná schôdza pred prázdninami

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Poslanci v piatok poobede ukončili 46. schôdzu Národnej rady SR, ktorá bola poslednou riadnou schôdzou pred letnými prázdninami.

Obyčajný politruk. Myslia si o Rezníkovi za to, čo urobil…

Snemovňa v piatok o prerokovaných návrhoch nehlasovala, rozhodovať o nich bude až v septembri. Na septembrovú schôdzu sa tiež presunulo niekoľko bodov, ktoré poslanci nestihli prerokovať na aktuálnej schôdzi. Podľa harmonogramu mala schôdza trvať do 4. júla.

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

V závere schôdze poslanci rokovali o novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Tú predložil do parlamentu poslanec Smeru-SD Maroš Kondrót. Cieľom novely je spresnenie vymedzenia tarify za prevádzkovanie systému (TPS) či sprísnenie podmienok pridelenia individuálnej sadzby tejto tarify pre koncových odberateľov elektriny priamo pripojených do prenosovej sústavy.

Kondrót pripravil novelu šitú na mieru Babišovi a Duslu Šaľa, tvrdí SaS

K novele zákona sa kriticky postavil opozičný poslanec Karol Galek (SaS). Tvrdí, že podmienky v novele sú v rozpore s nediskriminačnou podmienkou v usmernení Európskej komisie.

Poslanci rokovali o správach SIS a VS, témou boli aj bezpečnostné hrozby

Poslanci v piatok absolvovali aj neverejné rokovanie o Správe o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2018 či Správe o činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) za rok 2018.

Plénum sa podľa harmonogramu najbližšie zíde na septembrovej schôdzi, ktorá sa má začať 10. septembra. Na nej poslancov čaká aj ďalšia voľba kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR.

Poslanci sa konca poslednej schôdze nevedeli dočkať. Na niektorých bolo vidieť, že odrátavajú posledné minúty v ľaviciach pred prázdninami. Foto z poslednej schôdze nájdete zajtra na hlavne.sk.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky