Jednou vetou

Poslancov čaká už len pár bodov a začnú sa im letné prázdniny

Národná rada Slovenskej republiky

foto: TASR

Poslancov Národnej rady SR čaká už len niekoľko bodov, ktoré musia prerokovať pred odchodom na letné prázdniny.

Plénum NR SR odsúdilo extrémizmus, neznášanlivosť a nenávisť

Na stole majú ešte napríklad otázku regulácie používania pyrotechniky či zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktoré presadzujú poslanci Mosta-Híd. V závere siedmeho rokovacieho dňa 33. schôdze hovorili o zmenách pri príspevku na činnosť pracovného asistenta. V rokovaní budú pokračovať vo štvrtok, kedy budú hlasovať len o 11.00 h, popoludňajšie hlasovanie si zrušili.

Návrhy Mosta-Híd v druhom čítaní čakajú na definitívne schválenie. Novela zákona o výbušninách má obmedziť používanie zábavnej pyrotechniky kategórie F2 a F3 iba na obdobie počas osláv Nového roka. Novela zákona o vlastníctve bytov má zjednodušiť a sprehľadniť právnu úpravu rozhodovania vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ako aj odstrániť niektoré výkladové problémy súvisiace so správou bytového domu oboma zákonnými formami, teda správcom a spoločenstvom vlastníkov.

Poslanci uskutočnili prieskum v Slovenskom pozemkovom fonde

Poslancov tiež čakajú ďalšie opozičné návrhy a tiež sa majú dostať ku koalično-opozičnému návrhu poslancov Mareka Maďariča (Smer-SD a Martina Poliačika (nezaradený), ktorým chcú zmeniť voľbu šéfa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Navrhujú, aby ho už nevolil parlament, ale zbor voliteľov.

Prerokovať majú poslanci aj Výročnú správu Slovenského pozemkového fondu za rok 2017 a Správu o činnosti Ústavu pamäti národa za rok 2017. Vo štvrtok poslancov čaká aj pravidelná Hodina otázok. Hlasovať budú poslanci vo štvrtok dopoludnia, popoludňajšie hlasovanie si zrušili. Podľa dohody by potom mali rokovať aj v piatok, ale opäť bez hlasovania a rovnako aj v pondelok, čo zvyčajne býva voľný deň.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky