Jednou vetou

Poslanec Blaha: V pohode alebo na nervy? Reč jeho tela hovorí za všetko!

Poslanec NR SR za klub Smer-SD Luboš Blaha počas tlačovej besedy 8. 3. 2018

foto: TA3/koláž hlavné.sk

Ďalší pracovný deň a s ním aj ďalšia tlačová beseda. Roztržky medzi koalíciou a opozíciou naďalej pretrvávajú, dôkazom je aj štvrtková konferencia členov strany Smer-SD, na ktorú sa to v posledných dňoch valí z každej strany. Celý deň politikom skomplikoval aj ranný incident, keď niekto nahlásil bombu priamo v parlamente. Čo sa stalo?

Deň za dňom od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej musia členovia vládnej strany Smer-SD čeliť útokom od opozície či verejnosti. Vláda Roberta Fica  zažíva hádam jedno z najťažších období svojho pôsobenia. Oznámené tlačové besedy koalície i opozície sú na dennom poriadku a najviac pozornosti sa upriamuje pochopiteľne na vládnuce strany.

Sulík: Žiadna rekonštrukcia nebude, ale skôr predčasné voľby

Kvôli bombe tlačovku presunuli

Vo štvrtok sa pred novinárov postavilo niekoľko členov poslaneckého klubu Smer-SD. Pôvodne sa tlačová konferencia mala konať v budove parlamentu, ale pre nahlásenú bombu a následnú evakuáciu budovy sa konala v sídle strany na Súmračnej v bratislavskom Ružinove, kde pred novinárov predstúpili predseda poslaneckého klubu SMER-SD Martin Glváč,  Juraj Blanár, Viktor Stromček a Luboš Blaha. Počas celej konferencie poslanec Blaha ostro reagoval na viaceré otázky novinárov a jeho správanie mohlo pre niektorých pôsobiť agresívne, miestami podráždene či dokonca rozčúlene.

Čo hovorí odborníčka na neverbálnu komunikáciu?

Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Luboš Blaha.

,,Podľa celkovej neverbality je to človek, ktorý je viac dominantný, má vyššiu potrebu sebaprezentácie, nižšiu mieru sebareflexie najmä v gestách, v pohyboch tela a mimike tváre. Jeho pohybová neverbalita je veľmi výrazná, prezentuje sa uzatvorenými, viac temperamentnými, ohrozujúcimi gestami. Pohyby tela boli často neustálené, kde spracovávali výrazný nesúhlas s prezentovanými otázkami, argumentmi a názormi novinárov. V rámci prejavov vlastných názorov využíval náklony tela dopredu, častými zmenami tela od napínania cez ochladzovanie dochádzalo jednoznačne k neochote akceptácie. Gestikulačný prejav bol vysoký, dôrazný, v súlade s pohybmi dochádzalo k silnej tlakovej prezentácii a potrebe cez neverbalitu presvedčiť. Celková neverbalita pôsobila veľmi energicky, konfrontačne, preukazujúca vnútorné emočné napätie, nesúlad verbálneho a neverbálneho a nervozitu. V rámci mimiky tváre boli časté tvárové prejavy nesúhlasu, opovrhnutia a silného tlakového pnutia, ktoré sa prejavuje najmä pri skrytej forme agresivity,“  okomentovala Blahov výstup na štvrtkovej tlačovej konferencií Nora Lauková, odborníčka na neverbálnu komunikáciu.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu