Poslanec Blaha: V pohode alebo na nervy? Reč jeho tela hovorí za všetko!

Poslanec NR SR za klub Smer-SD Luboš Blaha počas tlačovej besedy 8. 3. 2018

foto: TA3/koláž hlavné.sk

Ďalší pracovný deň a s ním aj ďalšia tlačová beseda. Roztržky medzi koalíciou a opozíciou naďalej pretrvávajú, dôkazom je aj štvrtková konferencia členov strany Smer-SD, na ktorú sa to v posledných dňoch valí z každej strany. Celý deň politikom skomplikoval aj ranný incident, keď niekto nahlásil bombu priamo v parlamente. Čo sa stalo?

Deň za dňom od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej musia členovia vládnej strany Smer-SD čeliť útokom od opozície či verejnosti. Vláda Roberta Fica  zažíva hádam jedno z najťažších období svojho pôsobenia. Oznámené tlačové besedy koalície i opozície sú na dennom poriadku a najviac pozornosti sa upriamuje pochopiteľne na vládnuce strany.

Sulík: Žiadna rekonštrukcia nebude, ale skôr predčasné voľby

Kvôli bombe tlačovku presunuli

Vo štvrtok sa pred novinárov postavilo niekoľko členov poslaneckého klubu Smer-SD. Pôvodne sa tlačová konferencia mala konať v budove parlamentu, ale pre nahlásenú bombu a následnú evakuáciu budovy sa konala v sídle strany na Súmračnej v bratislavskom Ružinove, kde pred novinárov predstúpili predseda poslaneckého klubu SMER-SD Martin Glváč,  Juraj Blanár, Viktor Stromček a Luboš Blaha. Počas celej konferencie poslanec Blaha ostro reagoval na viaceré otázky novinárov a jeho správanie mohlo pre niektorých pôsobiť agresívne, miestami podráždene či dokonca rozčúlene.

Čo hovorí odborníčka na neverbálnu komunikáciu?

Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Luboš Blaha.

,,Podľa celkovej neverbality je to človek, ktorý je viac dominantný, má vyššiu potrebu sebaprezentácie, nižšiu mieru sebareflexie najmä v gestách, v pohyboch tela a mimike tváre. Jeho pohybová neverbalita je veľmi výrazná, prezentuje sa uzatvorenými, viac temperamentnými, ohrozujúcimi gestami. Pohyby tela boli často neustálené, kde spracovávali výrazný nesúhlas s prezentovanými otázkami, argumentmi a názormi novinárov. V rámci prejavov vlastných názorov využíval náklony tela dopredu, častými zmenami tela od napínania cez ochladzovanie dochádzalo jednoznačne k neochote akceptácie. Gestikulačný prejav bol vysoký, dôrazný, v súlade s pohybmi dochádzalo k silnej tlakovej prezentácii a potrebe cez neverbalitu presvedčiť. Celková neverbalita pôsobila veľmi energicky, konfrontačne, preukazujúca vnútorné emočné napätie, nesúlad verbálneho a neverbálneho a nervozitu. V rámci mimiky tváre boli časté tvárové prejavy nesúhlasu, opovrhnutia a silného tlakového pnutia, ktoré sa prejavuje najmä pri skrytej forme agresivity,“  okomentovala Blahov výstup na štvrtkovej tlačovej konferencií Nora Lauková, odborníčka na neverbálnu komunikáciu.

Môže vás zaujímať

Prieskum AKO: Prezidentské voľby by vyhral Mistrík pred Harabinom a Bugárom