Poslanec Goga zvažuje odchod z parlamentu

Zľava: Boris Kollár, Ľubomír Goga a Milan Krajniak

autorská koláž hlavne.sk, facebook LG

Poslanec Kollárovej strany SME rodina Ľudovít Goga má vysoké ambície. Len nedávno opustil výbor NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a prestúpil do parlamentného zahraničného výboru. A vieme prečo - súvisí to s jeho predstavou ďalšieho uplatnenia v politike!

Chcem dostávať viac noviniek – Newsletter

V školskom výbore som sa po tých rokoch začal strácať a omnoho viac ma začala zaujímať zahraničná politika“ uviedol v rozhovore pre hlavne.sk Kollárov brat a poslanec NR SR Ľudovít Goga. Na otázku, či má záujem o post europoslanca za stranu SME rodina odpovedal jednoznačne: Záujem mám a potvrdzujem. Zahraničná politika ma začala zaujímať už pred pár rokmi. To ma baví.

Položili sme mu teda tri otázky, ktoré by mal zvládnuť každý poslanec Európskej únie.
Ako v našom malom teste dopadol? Otestujte sa s nami!

Prezident Kiska zjednotil parlament: Politici zhodne žiadajú, aby zverejnil platy funkcionárov!

 1. Koľko členských štátov má Európska únia?
  27 s tým, že Anglicko Európsku úniu opúšťa. Aktuálne teda zatiaľ 28, poopravil sa.
 2. Bude tvrdý Brexit?
  Boli sme v Anglicku na návšteve na ambasáde. Na základe toho, čo sa deje predpokladám, že zrejme nastane odchod Británie bez dohody, alebo sa Británia bude snažiť o predĺženie tohoto „prechodného obdobia“. Niektorí tvrdia že sa Brexit zopakuje znova, to sa ale nestane. 24. a 25. novembra príde na návštevu na Slovensko anglický veľvyslanec, potom sa dozvieme viac.
  Odchod Británie je však škoda pre nás všetkých.
 3. Kto je aktuálnym predsedom európskeho parlamentu?
  Predsa Tajani. (smiech).

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú na budúci rok v máji. Ak by Gogovi plán vyšiel, finančne by si poriadne prilepšil. Len základný plat europoslanca je 8 484 eur v hrubom, čístého okolo 6600 eur.

Môže vás zaujímať

Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí trvá malá lavínová hrozba