Jednou vetou

Poslanec Kamenický pred nástupom do verejnej funkcie podnikal

Nový minister financií Ladislav Kamenický

Foto: TASR - Martin Baumann

Predseda Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický (Smer-SD) sa pred nástupom do verejnej funkcie živil podnikateľskou činnosťou. Poslanec to uvádza v stanovisku k niektorým informáciám, ktoré považuje za zavádzajúce a chce ich uviesť na pravú mieru. Informoval o tom vo štvrtok hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.

Kamenický založil a viedol viacero menších spoločností, pričom v piatich z nich je stále spoločník, čo, ako dodáva, sa nevylučuje a nie je v rozpore so zákonom, respektíve v konflikte záujmov.

„Žiadna z existujúcich spoločností nie je v konkurze ani reštrukturalizácii, nemá žiadne dlhy a nedoplatky alebo pohľadávky voči štátu. Navyše, ani jedna z predmetných spoločností sa nikdy neuchádzala o štátne zákazky,“ zdôraznil. Rovnako to platí aj v troch spoločnostiach, ktorých podiel v roku 2001 predal a odvtedy nemá s nimi nič spoločné.

Po vymenovaní za ministra financií je pripravený odpovedať na otázky médií. Ladislav Kamenický je pravdepodobným nástupcom Petra Kažimíra (Smer-SD) na poste ministra financií. Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok prijal demisiu ministra financií Kažimíra a vedením rezortu dočasne poveril premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe