Jednou vetou

Potápači prehľadávajú Váh, má to súvisieť s vraždou J. Kuciaka

Potápači v Kolárove prehľadávajú miesto, ktoré mal polícii počas štvrtkového (11. 4.) výsluchu ukázať jeden z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Miroslav Marček. Informovala o tom televízia Markíza na svojom webe.

„Na otázky týkajúce sa priebehu dokazovania sa vzhľadom na neverejnosť prípravného konania nemožno vôbec vyjadriť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani k jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,“ uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Marček sa priznal k účasti na vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej

Miroslava Marčeka vo štvrtok (11. 4.) vypočúvali v nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry takmer šesť hodín. Na výsluchu boli prítomní aj obhajcovia ďalších obvinených v tomto prípade. Advokáti sa k priebehu výsluchu vyjadrovať nechceli. Podľa RTVS sa priznal k streľbe.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Obvinených je zatiaľ päť osôb – Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Marian Kočner Všetci obvinení sú vo väzbe.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie