Jednou vetou

Povolenia pre Vassal EKO podpisoval súčasný generálny riaditeľ ministerstva

Filip Macháček

autorská koláž hlavne.sk, www.odpady-portal.sk

Neuveriteľné! Dostali sa nám do rúk povolenia spoločnosti Vassal EKO, ktorá má na krku čierne skládkovanie - napríklad hneď vedľa areálu firmy je čierna skládka a sú obavy, že tam vozia odpad načierno. Majiteľ spoločnosti Michal Kováč bol obvinený z trestného činu podplácania. Len pred pár dňami potichu spoločnosť predal, dnes sa volá Bratislavská recyklačná.

Bude obvinený odpadkový kráľ pokračovať v miliónovom biznise s mestskou firmou OLO?

Zaujímavé! Kvôli obvineniu z vydávania falošných potvrdení pre firmy je od augusta vo väzbe bývalá vedúca odboru životného prostredia Okresného úradu Bratislava Mária Gregorová.

Nedávno prepustili z väzby aj Michala Kováča, ktorý je obvinený z uplácania policajtov a preverujú sa spôsoby ako likvidovala jeho firma Vassal EKO odpad, či je firma zodpovedná tony odpadu hneď vedľa ich areálu, ktoré už teraz kontaminujú podzemné vody na Žitnom ostrove.

Prehovoril hlavný podozrivý z kauzy kontaminovanej D4 a R7

A pozor: zistili sme, že povolenia pre škandalóznu Vassal EKO vydávala nielen Mária Gregorová, ale aj jej predchodca Filip Macháček. Polícia pritom v súčasnosti cez účtovníctvo obvinených ľudí skúma, či sa podvody na Okresnom úrade nestávali už pred príchodom Márie Gregorovej. „Intenzívne sa na tom pracuje, že kedy vlastne korupcia na Okresnom úrade vznikla a či to netrvalo viac rokov,“ uviedol zdroj hlavne.sk blízky vyšetrovaniu.

Ako hlavne.sk zistilo, Gregorovej predchodca dnes zastáva významnú pozíciu na Ministerstve životného prostredia – je generálnym riaditeľom Sekcie enviromentálneho hodnotenia a odpadového hospodárstva. „Neviem si to predstaviť, lebo za môjho pôsobenia nič také, samozrejme, nebolo. Je nepríjemné, lebo je to aj na úkor všetkých ľudí, ktorí tam pracujú a neverím, že by všetci ľudia takto postupovali. Je to skutočne veľmi nepríjemné aj vzhľadom na tých ľudí, je mi to ľúto,“ povedal pre hlavne.sk Filip Macháček.

Vieme ako fungovali skorumpovaní úradníci na Okresnom úrade. Bude z toho megaškandál!

Inšpekcia Ministerstva životného prostredia preverovala aktivity Vassal EKO a preverovala aj záležitosti, ktoré odsúhlasil práve Filip Macháček.

„Ťažko povedať, čo bolo a čo nebolo v poriadku. Aj z pohľadu Ministerstva sa robili kontroly spätne, aj za obdobie, keď som tam bol ja. Ak tam nejaké pochybenia boli, skončilo to so všetkými ostatnými pochybeniami na Generálnej prokuratúre.“ Podľa Macháčka všetci ľudia, ktorých meno svieti na nejakých sporných veciach, budú musieť vysvetľovať.  „Keby to boli potvrdenia s mojim podpisom, niesol by som zodpovednosť ja,“ uviedol pre hlavne.sk.

 

Jedno z mnohých rozhodnutí, ktoré pre Vassal EKO podpisoval terajší generálny riaditeľ sekcie odpadového hospodárstva Filip Macháček. | foto: hlavne.sk

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky