Jednou vetou

Pozor, aby sa z predsavzatí nestali len sny! Poznáme najčastejšie túžby

Aké sú vaše predsavzatia do nového roku?

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Novoročné predsavzatia sú tu! S príchodom nového roka si mnohí poctivo pripravujeme plány na životné zmeny. A tak ako písanie predsavzatí je až takpovediac davovou psychózou, aj želania sú veľmi podobné. Všetci chceme byť hlavne zdravší a krajší!

Marpo vs. Rytmus: Poriadny zápas alebo marketingový ťah?

Predsavzatia do nového roka si aspoň raz v živote dali až tri štvrtiny ľudí. Až polovica Slovákov považuje predsavzatia za dôležité kvôli dlhodobej realizácii svojich želaní. Najčastejšími plánovačkami sú mladšie ženy s vysokoškolským vzdelaním. Na rok 2019 si aktivity plánuje 43% oslovených. Najčastejšie chceme chudnúť (43,8%), zdravšie jesť (37,8%) a mať v živote menej stresu (31,8%).

FOTO: Ohúri týmto ľudí? Drucker a jeho psí kukuč

Muži chcú hlavne prestať fajčiť, obmedziť  alkohol a viac sa venovať rodine (29,2%). Ženy chcú najčastejšie schudnúť (62,8%), dodržiavať pitný režim (31,1%) a menej sa stresovať (47%).

Čo si najčastejšie želajú ľudia v produktívnom veku? Chcú vylepšiť rovnováhu medzi prácou a voľným časom, mať viac času na rodinu.

Známe tváre nakupovali do poslednej chvíle alebo si len tak posedeli na kávičke

Aké sú najčastejšie želania mladšej generácie? Mladšie ročníky si častejšie plánujú nájsť partnera (22,3%), viac športovať (53,2%) a viac dodržiavať spánok (26,6%).

Vyplynulo to z prieskumu agentúry STEM/MARK pre Naturhouse.sk na vzorke 500 respondentov.

VAJNORY: Vlček rieši po Mrvovi spornú výstavbu

Pravda ale je, že jedna vec sú predsavzatia a druhá ich plnenie. Vyše polovica opýtaných (51,8%) priznala, že predsavzatia väčšinou nedodrží. Medzi predsavzatia, ktoré najrýchlejšie vzdáme, patrí snaha prestať fajčiť.

Aj politici sú len ľudia. Aké majú plány a čo nezvládli?

VIDEO: Takto sa plavil po Dunaji odtrhnutý pontón s reštauráciou!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky