Jednou vetou

Pozor na novú formu podvodu na internete

Ilustračné foto

foto: TASR

Na novú formu podvodu súvisiacu s ponukou práce finančného manažéra upozorňuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke.

„Web www.knollwalters.com ponúka prácu finančného manažéra. Po vyplnení formulára vám príde e-mail z adresy noreply@123contactform.com s tým, že ste boli prijatý do zamestnania spoločne s pracovnou zmluvou. Tú máte poslať naskenovanú na knollwalters@protonmail.com. Úlohou manažéra je prijať platby od tretích osôb a následne ich cez krypto bankomat (napríklad v Bratislave) poslať spoločnosti KNOLL & WALTERS,“ uvádza polícia.

Na slovensko.sk útočia hakeri tretí deň

Peniaze, ktoré majú ľudia preposlať, boli podľa polície získané podvodom. „Webové stránky www.hotovostnapozicka.com a www.pozickaokamzite.com ponúkajú pôžičky, avšak po tom, čo dostanú 250 eur, sa svojim ‚klientom‘ už neozvú,“ vysvetľuje ďalej polícia.

Takto bolo podľa nej oklamaných minimálne 90 ľudí, čo predstavuje celkovú škodu 22.500 eur. „Títo ľudia tak vlastne posielajú peniaze ďalším oklamaným Slovákom, ktorí ich nevedomky posielajú ďalej podvodníkom,“ uzatvára polícia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky