Jednou vetou

Parlament sa zišiel po prázdninách. Takýto mali program

Poslanci opäť zasadli do lavíc

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Prvý deň rokovania NR SR po letných prázdninách je tu! Na 34. schôdzi by mali poslanci prerokovať takmer 100 bodový program. Do parlamentu sa vrátil Igor Federič (SMER-SD), ktorého vláda odvolala z postu vedúceho úradu vlády (jeho náhradníkovi Petrovi Náhlikovi zanikol mandát). V NR SR pribudol aj poslanec István Vavrek (Most-Híd), ktorý nahradil Editu Pfundtner po odchode na post štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. Len čo zložili na úvod schôdze sľuby náhradníci, poslanci sa zo sály vyparili. Pozrite si fotografie nižšie v článku:

aktualizované

Prezidentský prieskum: Najvyššie šance má Mistrík

„Pre Rómov v parlamente je dnes veľký deň. V parlamente konečne majú svoje zastúpenie!,“ povedal  po zložení Vavrekovho sľubu Ábel Ravasz, splnomocnenec vlády pre rómske komunity.

Budú padať hlavy na Finančnej správe?

Čo konkrétne poslanci riešili?

Očakávali sa najmä závery rokovaní o dvojici vysokoškolských zákonov –  poslanci veto prezidenta prelomili. Poslancov ešte čaká  rokovanie o zákone o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch, návrhu Smeru-SD na ústavné zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov, alebo návrh zákona nových pravidiel výberu kandidátov na ústavných sudcov a iné.

Poslanci budú v rokovaniach 34. schôdze NR SR pokračovať v stredu (12.9.) od 9:00.

13:18 Sála počas skladania poslaneckých sľubov 13:38 Rokovacia sála zíva prázdnotou

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe