Jednou vetou

Práve sa deje: Špecializovaný súd rozhoduje o väzbe štyroch obvinených z vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej

Jeden z obvinených Tomáš Sz. Foto: Fb/Tomáš S.
Na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici previezli v nedeľu okolo 12. hodiny všetkých štyroch obvinených v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Mužov privážali po jednom, jeden z nich si zakrýval tvár igelitkou. Obvinení sú Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A. a Alena Z. Verdikt sa očakáva dnes popoludní, situáciu monitorujeme.

Špecializovaný trestný súd obliehajú v tejto chvíli čakajúci novinári. Od 13. hodiny rozhoduje sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica Roman Púchovský  o tom, či vezme do väzby Tomáša Sz., Miroslava M. a Zoltána A., obvinených z obzvlášť závažného zločinu dvojnásobnej úkladnej vraždy a ďalších trestných činov v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rozhoduje sa aj o väzbe tlmočníčky Aleny Zs., štvrtej obvinenej v tejto kauze. Obvinená je za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Všetci obvinení pred nedeľňajším zasadaním súdu  zatiaľ odmietli svoju účasť na únose.

Novinári s napätím čakajú na verdikt pred budovou Špecializovaného trestného súdu v B.Bystrici. Môže to trvať minúty, aj hodiny… Foto:TASR

Právny zástupca rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic pre TV Markíza v nedeľnajšej relácii Na telo uviedol, že verí, že obvinení začnú spolupracovať, nakoľko v tejto chvíli im hrozia tresty „na doživotie“ a majú možnosť znížiť si trest spoluprácou s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Poslanci: Posun vo vyšetrovaní nás teší, treba odhaliť aj objednávateľa

Na margo poslednej zadržanej a obvinenej Aleny Zs., o ktorej zatýkaní hlavne.sk v piatok podrobne informovalo, D.Lipšic reagoval na informáciu TV Joj, že mala byť sprostredkovateľkou medzi objednávateľom a vrahmi: “Zatiaľ je to neznáma osoba, objavili sa informácie o prepojení na talianske aj slovenské mafiánske skupiny. Zatiaľ nič viac o nej nevieme. Verím, že nebude trvať dlho, kým sa dozvieme, kto si to objednal.“   A prečo páchatelia neušli do zahraničia? „Musíte mať veľké finančné prostriedky, aby ste tam dokázali žiť celý život, obvinení ich nemali,“ uviedol D.Lipšic.

Bývalá prokurátorka Generálnej prokuratúry Eva Mišíková v Markíze upresnila, že sumy za vraždu sú rádovo v desiatkach tisíc eur. Páchatelia podľa nej však vedeli, kto má byť ich obeťou.  Podľa D.Lipšica bol hlavným cieľom vrahov J.Kuciak a nie Martina Kušnírová.

„Nech to bola ktorákoľvek mafia, je jasné, že spolupracovali a celé to malo krytie na vláde,“ vyhlásil v relácii Na telo TV Markíza Jozef Kuciak, otec zavraždeného.

Politici nie sú sudcovia a Lučanský je dobrý policajný prezident, zhodli sa Bugár a Kollár

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky