Jednou vetou

Marián Kočner ostáva vo väzbe, sudca rozhodne o týždeň

Mariám Kočner sa chce opäť dostať von!

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhoduje o žiadosti podnikateľa Mariána Kočnera o prepustenie z vyšetrovacej väzby.

Sudca Roman Púchovský oznámil, že potrebuje týždňovú lehotu, aby rozhodol o tom, či podnikateľa, ktorý je vo väzbe kvôli obavám z pokračujúcej trestnej činnosti, nechá vo väzbe aj piaty mesiac alebo ho prepustí na slobodu. Mariána Kočnera dali do väzby kvôli zmenkám v hodnote takmer 70 miliónov eur, ktoré mal podpísať v prospech jeho firiem a Štefana Ágha niekdajší riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.

TV Markíza sa bráni, že o zmenkách nemala potuchy až kým sa neobjavila žaloba o ich preplatenie na súde v roku 2016.

Práve dnes polícia zverejnila, že zmenky medzi Ruskom a Kočnerom nie sú autentické. Posudok z oblasti písmoznalectva, ktorý dala vypracovať NAKA uvádza, že zmenky, ktoré predložil Marián Kočner z roku 2000 sú falošné.

Zmenky týkajúce sa TV Markíza nie sú autentické, ukázal znalecký posudok

Znalkyňa preskúmala podľa Petra Papanka, ktorý mediálne zastupuje TV Markíza, viac ako 300 podpisov Pavla Ruska a na základe toho mohla zistiť, ako sa Ruskov podpis menil v priebehu rokov 1993 až 2016. „Podpisy za vystaviteľa aj za avala na sporných zmenkách vyhotovil Pavol Rusko. Tieto podpisy na sporných zmenkách neboli vyhotovené dňa 11.6.2000. Uvedené podpisy boli vyhotovené po roku 2013,“ uvádza sa v stanovisku znalkyne

Marián Kočner je v tejto chvíli obvinený z 5 trestných činov, všetky sa týkajú ekonomickej kriminality: ide o falšovanie zmeniek TV Markíza, neoprávnená vratk DPH pri prevodoch bytov vo Five Star Residence, neoprávnená vratka DPH pri prevodoch hotelov na Donovaloch, obvinený je aj z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v prípade Gatex a z poškodzovania veriteľov pri výstavbe golfového ihriska.

Podľa najnovších informácií Marián Kočner aj z väzby robí presuny svojho majetku, nemá zakázané spravovať ho.

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky