Právne zastupovanie umožňuje Tománkovej voľný prístup ku Kočnerovi

Zuzana Tománková Miková a Marian Kočner

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Advokátka, ktorá ťahá nitky z pozadia? Asi nie. Zuzana Miková Tománková, známa ako riaditeľka resocializačného zariadenia z kauzy Čistý deň, zastupuje Mariána Kočnera v kauze takmer 70-miliónových zmeniek. Je to poriadna novinka! Nikdy ju nikto pri procesných úkonoch s Mariánom Kočnerom nevidel, ale najmä nikdy nikto o nej pri obchodných kauzách podobného rozmeru nepočul. O čo tu ide?

Rozmyslel si A. Danko kontroverznú nomináciu Hoľka na post šéfa NBÚ?

„Viete, som viazaná advokátskou mlčanlivosťou. Keď klient, pán Kočner, dá súhlas, rada sa vám vyjadrím,“ uviedla pre hlavne.sk advokátka Zuzana Miková Tománková.

„Ja zastupujem spoločnosť, ktorá zmenky vlastní a komunikujem napríklad s obhajcami Mandzákom a Parom, ktorí zastupujú trestnú rovinu. Tam je ale viacero konaní, takže môže mať v kauze zmeniek viacero advokátov, ktorí riešia zase iné veci,“ uviedol pre hlavne.sk advokát Andrej Šabík, ktorý objasňoval, prečo sa napríklad s pani Mikovou Tománkovou nikdy nestretol.

Poznáte ich! Aj títo expolitici to skúšajú v eurovoľbách

Fakt je ten, že Zuzana Miková Tománková riešila s Mariánom Kočnerom kauzu Čistý deň, čo dokumentuje fotografia, ktorá vznikla krátko pred jej tlačovou besedou. Na tlačovke potom obvinila politika, ktorého nemenovala, že sa snažil o kontakt a písal nevhodné správy 15-ročnému dievčaťu. Boris Kollár sa vzápätí sám verejnosti odprezentoval ako spomínaný politik a uviedol, že nevedel koľko malo dievča, ktoré ho kontaktovalo rokov.

Stretnutie s M. Kočnerom a P. Tóthom pred tlačovkou, na ktorej obvinila vtedy nemenovaného politika, že nevhodne komunikoval s 15-ročnou dievčinou. | foto: SME Rodina - Boris Kollár

Akú úlohu presne vtedy zohrával Marián Kočner v kauze Čistý deň, ťažko povedať.

Tým, že Zuzana Miková Tománková zastupuje Mariána Kočnera, ktorý je v kolúznej väzbe kvôli zmenkám, práve v kauze zmeniek, získala k nemu automaticky voľný vstup do väznice a možnosť viesť rozhovory bez prítomnosti tretích osôb.

„Nekomentujem to. Ako som uviedla, som viazaná advokátskou mlčanlivosťou,“ uviedla Zuzana Miková Tománková.

FOTO: Prácou prebíja Anton Hrnko obrovský žiaľ a smútok za rodinou

 

Môže vás zaujímať

Prezidentka ocenila ľudskú statočnosť, neúnavnosť a silu