Jednou vetou

Prázdniny sú tu. Vieme ako a kde budú leto tráviť naši politici

Ako budú tráviť letné dni naši politici?

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, Michal Psota

Majú túlavé topánky ako bežní smrteľníci. Parlamentné prázdniny odštartoval koniec 46. schôdze NR SR iba pred pár dňami. Politikom sa tak začali dvojmesačné prázdniny, počas ktorých budú mať čas na oddych, dovolenky, ale aj pracovné cesty či prípravu na septembrovú schôdzu. Hlavne.sk sa teda politikov pýtalo, ako presne budú tráviť leto. Niektorí sa zdá, už naplno rozutekali oddychovať a do uzávierky nie všetci reagovali.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Premiér Peter Pellegrini bude mať leto prevažne pracovné, plánuje sa však venovať aj svojmu obľúbenému hobby, lietaniu. S tým spojil aj zaujímavý plán. „August by som rád strávil potulkami po Slovensku, veľmi neplánovite. Cez leto mienim trochu aj lietať a mienim počas mojich letov navštíviť všetky letiská na Slovensku,“ vyhlásilPellegrini ktorý priblížil, že plánuje na každom letisku na Slovensku osobne pristáť. O tom, že má kurz a vášeň pre lietanie, je o ňom veľmi dobre známe.

FOTO: Do konca poslednej schôdze poslanci odpočítavali minúty!

Na prácu, ale ani oddych nezabudne tiež predseda NR SR, Andrej Danko. Čaká ho množstvo pracovných povinností, verí však, že sa mu podarí nájsť čas aj na relax. Prázdniny budem tráviť aj pracovne, aj oddychovo – v rámci možností, ktoré mi funkcia druhého najvyššieho ústavného činiteľa umožní, doplnil pre hlavne.sk Andrej Danko.

Na Druckerove sanitky si posvietia kontrolóri

Na prázdniny sa teší aj predseda NR SR, Andrej Danko | Foto: Michal Psota

Podobne plánuje leto na Slovensku stráviť aj Veronika Remišová, ktorá iba nedávno ohlásila odchod z OĽaNO. Jej leto sa teda bude týkať najmä pracovných povinností, ktoré ju čakajú v novovznikajúcej strane ZA Ľudí, do ktorej sa po dlhom zvažovaní rozhodla vstúpiť. Leto budem tráviť len na Slovensku, neplánujem dovolenku v zahraničí. Budem mať naplánované stretnutia s ľuďmi v regiónoch, budeme pripravovať program, vysvetlila Remišová. Dúfam, že stihnem aj túry na horách a hrebeňovku, povedala Remišová v rozhovore pre hlavne.sk.

Polícia varuje: Na toto si dajte pred dovolenkou pozor!

Dovolenku mimo slovenska si užije bývalý prezidentský kandidát a člen SME Rodina, Milan Krajniak. Okrem týždňovej dovolenky s rodinou pri Barcelone plánujem celé leto spolu s kolegami zo Sme rodina stráviť stretávaním sa s ľuďmi po celom Slovensku, tvrdí Krajniak. Pre hlavne.sk priblížil, že sa teší napríklad na folklórne slávnosti Pod Poľanou v Detve. „Chystám sa aj na Oravu, Spiš, Šariš a Zemplín, doplnil Krajniak.

Michal Kaliňák: Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a nie retuš. Toto je riešenie

Veronika Remišová verí, že stihne zrelaxovať na horách | Zdroj: instagram vr

Na relax sa teší aj poslankyňa SMERu a bývalá primátorka mesta Humenné, Jana Vaľová. Ja budem konečne v kúpeľoch, už po dlhšej dobe. Keď som totiž bola primátorka, ísť som nemohla, takže leto určite budem tráviť v kúpeľoch, informovala Vaľová, ktorá sa však okrem oddychu teší aj na prácu. Potom by som mala ísť na jednu veľmi zaujímavú pracovnú cestu, to sa ale ešte iba rysuje, doplnila Vaľová v rozhovore pre hlavne.sk. O bližšie detaily sa však zatiaľ podeliť nechcela.

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

Dovolenkovať bude aj poslankyňa SaS, Jana Cigániková. Dovolenky s rodinou sa doslova nemohla dočkať a k moru sa teda vybrali už pár dní po konci schôdze NR SR. Po návrate ju však čakajú pracovné povinnosti. Potom sa budem venovať stáži v poisťovni, doplnila Cigániková.

Nič nebude. Kiska mal dostať v Česku najvyššie štátne vyznamenanie

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky