Pre účelové sobáše obvinila štyroch Slovákov

Ilustračné foto

foto: TASR

Polícia obvinila štyroch Slovákov, ktorí sa mali podieľať na páchaní trestného činu prevádzačstva formou účelových sobášov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„V prvom prípade čelí obvineniu 28-ročný Marián B. z východu Slovenska. Za to, že sa na území Ukrajiny zosobáši s 34-ročnou Ukrajinkou, mal získať v Nižnom Nemeckom rodinný dom v hodnote 4500 eur,“ uviedla Baloghová. Po sobáši žena požiadala na oddelení cudzineckej polície v Michalovciach o udelenie trvalého pobytu na päť rokov.

V druhom prípade mala 35-ročná Monika H. zabezpečiť na účelový sobáš 28-ročnú Beátu A. „Tá si následne vzala za manžela 30-ročného občana Pakistanu Qadeer A. Sobáš uzavreli ešte v roku 2015, v meste Stockerau v Rakúsku. Obe ženy mali získať finančnú odmenu vo výške 4000 eur,“ skonštatovala Baloghová. Neskôr mala Beáta A. na území Slovenska osloviť ďalšiu nádejnú „nevestu,“ ktorá si vzala vo Viedni podľa islamského práva, teda nie úradne, občana Pakistanu. K úradnému sobášu nedošlo.

V roku 2015 sa podľa islamského práva zosobášila aj ďalšia žena, Andrea O. z okresu Rimavská Sobota, ktorá si vo Viedni vzala občana Pakistanu. K úradnému sobášu nedošlo, napriek tomu je tiež obvinená.

„Muž a tri ženy sú stíhaní na slobode a za prevádzačstvo im hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov,“ dodala Baloghová.

Môže vás zaujímať

Čaputová podpísala novelu Notárskeho a Exekučného poriadku