Jednou vetou

Prečo museli protestujúci farmári fúkať?

Policajti stoja pred Úradom vlády, kde dorazili na traktoroch nespokojní farmári 20. júna 2018 v Bratislave

foto: TASR

Dôvodom pre vykonanie dychovej skúšky na alkohol, ktorej sa podrobili protestujúci farmári v Bratislave, bola nehoda v blízkosti Tyršovho nábrežia, spôsobená vodičkou podporujúcou protestujúcich poľnohospodárov. Informovala o tom polícia.

„Udalosť vzbudila dôvodnú obavu, že vodiči poľnohospodárskej techniky by mohli viesť ťažké stroje pod vplyvom alkoholu a ohroziť tak životy, zdravie a majetok občanov,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

Mala vypité a sadla za volant. Išla ako delo!

V stredu (20.6.) krátko po 07.30 hod. došlo v blízkosti Tyršovho nábrežia, kde sú sústredení účastníci protestu poľnohospodárov, k dopravnej nehode. „Podľa doterajších informácií z miesta dopravnej nehody prechádzala vodička na vozidle RAV V4 s bratislavským evidenčným číslom po Krasovského ulici v smere od Einsteinovej ulice, kde nedodržala bezpečnú vzdialenosť a narazila do pred ňou idúceho motorového vozidla,“ priblížila Mihalíková. V dôsledku zrážky musela vodička, ktorá nehodu nespôsobila, vyhľadať lekárske ošetrenie.

Farmári pred budovou ministerstva vyjadrili nedôveru ministerke Matečnej

Vinníčka nehody však po náraze nezastavila, pokračovala v jazde až na Tyršovo nábrežie, kde bola zastavená policajnou hliadkou. „Pri dychovej skúške jej zistili viac ako 2,5 promile alkoholu,“ informovala Mihalíková. Vodičku eskortovali policajti na príslušné policajné oddelenie, kde bola obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky