Jednou vetou

Prečo Suchánek odchádza a čo sa deje v OĽaNO?

Poslanec NR SR Alan Suchánek opúšťa OĽaNO

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Poslanec Alan Suchánek sa po rokoch rozhodol opustiť hnutie OĽaNO a vstúpiť do oveľa novšej strany, SPOLU. Aké boli príčiny jeho odchodu, prečo vstupuje do SPOLU, a čo si o stave v OĽaNO myslí politológ?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Poslanec NR SR Alan Suchánek (OĽaNO) | foto: TASR

Dalo by sa povedať, že Suchánek sa odchodu do SPOLU teší. Aká je atmosféra v OĽaNO, ktorého poslancom bol už od roku 2016, netuší a či zo strany plánujú odísť aj ďalší politici, priblížiť nechce. Či sa niekto ďalší chystá na odchod, k tomu sa vyjadrovať nebudem, ani nechcem, tvrdí chirurg a politik Alan Suchánek. A ako vníma svoj odchod po troch rokoch práve do SPOLU?

Politológovia o Šeligovom odchode: Je tam nebezpečné úskalie

Samozrejme, ja som nad tým uvažoval už dlhšie, so SPOLU som na zdravotníckom programe pracoval vyše roka. Počas toho roka som zistil, že tá spolupráca má význam, že ten program – podľa mňa – bude kvalitný, vysvetlil Suchánek, ktorý sa podľa slov hovorcu hnutia Matúša Bystrianskeho, už viac ako rok nepodieľal na práci zdravotníckeho tímu OĽaNO pod vedením tieňového ministra Mareka Krajčího.

Ďalšou vecou je, že vedia spájať ľudí, ale vedia spájať aj politické sily – a je to tak konštruktívne, doplnil v rozhovore pre hlavne.sk Alan Suchánek.

Dajte mi čas, odkazuje Juraj Šeliga, ktorý končí v Slušnom Slovensku a ide do politiky

Eduard Chmelár, analytik | foto: facebook E.Ch.

A čo si o odchode Sucháneka myslí politický analytik a historik Eduard Chmelár? Neupriamuje pozornosť ani tak na odchod Alana Sucháneka, ako na situáciu v samotnom OĽaNO. Ani tak ma nezaujíma odchod pána Sucháneka, ako celkový trend v OĽaNO – ukazuje sa totiž, že Igor Matovič nemá svoju stranu pod kontrolou a dosť ma prekvapuje, ako necháva udalosti voľne plynúť. Ja si ani zo zahraničia, ani z moderných politických dejín nepamätám prípad, že by šéfka poslaneckého klubu nejakej strany bola takpovediac „jednou nohou“ v druhej strane a vedenie strany to nijak neriešilo, priblížil analytik Eduard Chmelár.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Nakoniec to vyzerá, že Igorovi Matovičovi tam ostane len Jaroslav Naď so svojimi extrémnymi názormi na bezpečnosť, ktorý si myslím, že to OĽaNO potiahne dolu, vysvetlil Chmelár. Poviem to tak: keby som chcel stranu zlikvidovať, tak asi nepostupujem inak, ako dnes postupuje pán Matovič,doplnil v rozhovore pre hlavne.sk Eduard Chmelár, ktorý pripomína, že pri takto vážnych situáciách by mal Igor Matovič ako líder strany podľa jeho názoru „zatiahnuť brzdu“, a urobiť si vo vlastnej strane poriadok.

O útoku v bratislavskej MHD hovorí celé Slovensko: Polícia začala konať!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky