Jednou vetou

Všetko ide podľa plánu. Pred budovou parlamentu vztýčili Dankov stožiar

Pred budovou parlamentu vztýčia vyše 30-metrový stožiar, stál takmer 60-tisíc eur. Predseda NR SR Andrej Danko prispel sumou 9-tisíc eur.

foto: Michal Psota, koláž hlavne.sk

Pred budovou parlamentu v stredu ráno vztýčili stožiar. Médiá o tom informoval riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR Tomáš Kostelník.

Pellegriniho poradca ide ku Druckerovi. Premiér s Ficom komunikuje, ako ďalej

„Oficiálne bude stožiar so štátnou vlajkou sprístupnený ceremóniou, ktorá bude 1. septembra na deň otvorených dverí NR SR o 12.00 h,“ uviedol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý považuje stožiar za symbol národnej hrdosti.

Na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala Kancelária NR SR financie potrebné na všetky práce. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič. Konečná suma nákladov je podľa Guspana 58.043 eur bez DPH vrátane vlajky, výroby stožiara, osadenia a všetkých stavebných prác. Na stožiar dalo podľa Guspana príspevok viac ako 100 prispievateľov a vyzbieralo sa okolo 60.000 eur.

Dankov stožiar Slováci podporili. Takúto sumu sa mu podarilo vyzbierať

Napríklad šéf NR SR Andrej Danko prispel na stožiar sumou 9000 eur a podobnú sumu venoval aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. Poslanecký klub Smeru-SD prispel na stavbu sumou 5000 eur, predseda strany Robert Fico dal osobný dar v hodnote 1000 eur.

Guspan doplnil, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Dodal, že okrem bezpečnosti je tiež technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.

ĎALŠIA ETAPA JE ZA NAMI ✌️🇸🇰Stožiar, na ktorom bude hrdo viať slovenská vlajka je už vztýčený. 🤩Umiestnením štátnej…

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Streda 14. augusta 2019

Môže vás zaujímať

Kiskove obvinenie zrazu nie je žiadnym problémom pre budúcu koalíciu