Jednou vetou

Predseda a podpredsedovia NR SR si uctili obete 2. svetovej vojny

Pietna spomienka na hrdinov II. svetovej vojny pri pamätníku Slavín v Bratislave, 8. 5. 2020

foto: Facebook

Pietneho aktu kladenia vencov k pamätníku na Slavíne sa pri príležitosti dnešného 75. výročia konca druhej svetovej vojny spoločne zúčastnili všetci traja najvyšší ústavní činitelia

Kladením vencov k pamätníkom na vojenských cintorínoch na Slavíne v Bratislave a v Liptovskom Mikuláši si dnes predseda Národnej rady SR Boris Kollár pripomenul 75. výročie ukončenia druhej svetovej vojny.

Ako informoval odbor komunikácie Kancelárie Národnej rady SR na spomienkových podujatiach sa zúčastnili aj podpredsedovia parlamentu Peter Pellegrini, Milan Laurenčík a Juraj Šeliga spolu s poslancami.

75. výročie ukončenia druhej svetovej vojny si predseda parlamentu Boris Kollár dnes dopoludnia pripomenul spomienkovým aktom kladenia vencov a kytíc na vojenskom cintoríne Háj-Nicovô v Liptovskom Mikuláši.

Spomienkové podujatie v pietnom areáli v Liptovskom Mikuláši malo symbolický rozmer. Práve v týchto miestach sa koncom 2. svetovej vojny odohrávali jedny z najdlhších a najťažších bojov za oslobodenie od fašizmu na území Slovenska.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár a podpredsedovia NR SR Peter Pellegrini, Juraj Šeliga a Milan Laurenčík si dnes…

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Piatok 8. mája 2020

Vzdať úctu obetiam druhej svetovej vojny a pripomenúť si 75. výročie jej skončenia prišli na vojenský cintorín Háj-Nicovô aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda vlády Igor Matovič. Spolu s predsedom parlamentu Kollárom tu položili kytice k Pamätníku osloboditeľov.

🎥🔴 NAŽIVO: Predseda vlády Igor Matovič, prezidentka Zuzana Čaputov, predseda NR SR Boris Kollár a členovia vlády si pripomínaju 75. Výročie víťazstva nad fašizmom ✌🏻🇸🇰

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Piatok 8. mája 2020

Dôstojné pripomenutie si tohto významného historického míľnika dnes popoludní predseda parlamentu uskutočnil aj na vojenskom cintoríne na Slavíne v Bratislave, ktorý je zároveň aj pamätníkom k oslobodeniu Bratislavy Červenou armádou. Za účasti podpredsedu NR SR Gábora Grendela a predsedov parlamentných výborov si tu spoločne uctili pamiatku všetkých obetí druhej svetovej vojny.

Pietneho aktu kladenia vencov k pamätníku na Slavíne sa pri príležitosti dnešného 75. výročia konca druhej svetovej vojny spoločne zúčastnili všetci traja najvyšší ústavní činitelia.

Pri príležitosti dnešného 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny sa pietneho aktu kladenia vencov k pamätníku na…

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Piatok 8. mája 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky