Jednou vetou

Predseda parlamentu sa zaviazal k podpore benefitov pre dôchodcov

Predseda parlamentu Boris Kollár a šéf Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Lipiansky

foto: Facebook

Šéf Národnej rady SR chce spolupracovať s Jednotou dôchodcov na Slovensku aj po pandémii koronavírusu

Na podpore medzigeneračnej solidarity ako aj na súčasných a budúcich benefitoch pre dôchodcov sa dnes dohodli podpisom Memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a šéf Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Lipiansky.

Vlaky, autobusy, doplatky za lieky, trinásty dôchodok…

V memorande sa spomínajú konkrétne benefity, akými sú bezplatné cestovanie seniorov vlakmi a autobusmi, zrušenie doplatkov za lieky, trinásty dôchodok, dotovanie relaxačno-liečebných pobytov seniorov, vydávanie časopisu Tretí vek, kultúrno-spoločenská činnosť a športovo-turistické podujatia dôchodcov.

Jednota dôchodcov sa zaväzuje aktívne zisťovať aktuálne potreby a problémy dôchodcov v súvislosti s mimoriadnou situáciou týkajúcou sa pandémie koronavírusu. Aktívne bude skúmať aj potreby a problémy dôchodcov v dlhodobom horizonte a navrhovať v tejto súvislosti vhodné opatrenia.

Poďakoval sa dôchodcom, že dávali na seba pozor

V preambule memoranda sa okrem iného uvádza, že predseda parlamentu oceňuje zodpovednosť a disciplinovanosť dôchodcov počas pandémie.

Šéf parlamentu chce byť nápomocný pri presadzovaní opatrení, ktoré zmiernia dopad krokov prijatých v čase mimoriadnej situácie. Podľa preambuly predseda parlamentu prejavil záujem o spoluprácu s Jednotou dôchodcov na Slovensku nielen počas pandémie, ale aj počas celého volebného obdobia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky