Jednou vetou

Prebehlo to podľa plánu. Predsedom strany Za ľudí sa jednohlasne stal Kiska

Zľaava predseda strany Za ľudí Andrej Kiska, podpredsedovia strany Veronika Remišová, Juraj Šeliga a Michal Luciak počas príchodu na tlačovú konferenciu po skončení ustanovujúceho snemu strany Za ľudí v Košiciach 28. septembra 2019. FOTO TASR - Milan Kapusta
Predsedom mimoparlamentnej politickej strany Za ľudí sa jednohlasne stal Andrej Kiska. Rozhodli o tom účastníci ustanovujúceho snemu v sobotu v Košiciach. Podpredsedami strany budú Veronika Remišová, Jana Žitňanská, Juraj Šeliga, Vladimír Ledecký a Michal Luciak.

„Ustanovujúci snem sa niesol v skutočne výbornej atmosfére. Každý prieskum ukazuje náš nárast. Som presvedčený, že do parlamentu vstúpime ako silná strana s dvojciferným výsledkom. Naša krajina stojí pred inou úlohou, a to je po viac ako 12 rokoch vlády strany Smer-SD zobrať krajinu naspäť a vrátiť ju ľuďom. Som presvedčeným optimistom, že to dáme,“ uviedol na tlačovej konferencii pred novinármi Kiska.

„Dal som osobný verejný sľub, že spravím všetko, čo je v mojich silách, aby som ako bývalý prezident našej krajiny spojil, spájal a vytvoril podmienky na spoluprácu všetkých opozičných demokratických strán, koalície Progresívne Slovensko (PS)-Spolu, SaS, OĽaNO, KDH a našej strany,“ zdôraznil Kiska.

Slovensko premrhalo úspešné obdobie a nie je pripravené na krízu, uviedol Kiska

Zároveň predstavil i základný programový dokument strany. „Pracovalo na ňom 17 odborných skupín, viac ako 100 odborníkov a bolo pripravených 500 strán návrhov a opatrení. Tento základný programový dokument sme ukázali našim členom a poprosili sme ich, aby aj oni do toho vniesli svoje know-how, aby sme spojili svoje sily a náš program bol skutočne programom pre ľudí, za ľudí a programom, s ktorým budeme úspešní v parlamentných voľbách,“ dodal Kiska.

Zľava podpredsedovia strany Michal Luciak, Vladimír Ledecký a Veronika Remišová, predseda strany Andrej Kiska, podpredsedovia Jana Žitňanská a Juraj Šeliga počas tlačovej. FOTO TASR – Milan Kapusta | TASR

PS-Spolu opätovne ponúkla strane Za ľudí koalíciu

Strana chce v prípade úspechu vo voľbách podľa jeho slov prispieť k zmierneniu dosahov možnej ekonomickej krízy, zmeniť volebný systém tak, aby mali v parlamente zastúpenie všetky regióny a tiež zmeniť financovanie samospráv.

Totálny babrák, alebo skvelý odborník? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Šéfa ĽSNS v minulosti odsúdili za dopravnú nehodu