Predsedovia slovenského a českého parlamentu vystúpili na vrchol Bielych Karpát

Pohárikom slivovice a položením vencov k pomníku česko-slovensko-moravskej vzájomnosti zavŕšili v sobotu 28. júla 2018 predsedovia slovenského a českého parlamentu Andrej Danko a Radek Vondráček spoločný pochod od Kamennej búdy na moravskej strane hraníc k hraničnému kameňu na vrchole Veľkej Javoriny

foto: TASR

Pohárikom slivovice a položením vencov k pomníku česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti zavŕšili v sobotu popoludní predsedovia slovenského a českého parlamentu Andrej Danko (SNS) a Radek Vondráček spoločný pochod od Kamennej búdy na moravskej strane hraníc k hraničnému kameňu na vrchole Veľkej Javoriny. Pozrite si aj video na konci článku:

POZRITE SI: Bratia v tričku v Izraeli

Podľa Vondráčka išlo o neformálne stretnutie a výstupom na Veľkú Javorinu si chceli pripomenúť priateľské vzťahy, ktoré vládnu medzi oboma národmi i medzi predstaviteľmi oboch parlamentov.

Parlament je rizikové pracovisko – tu je dôkaz

„S Andrejom Dankom sa stretávame často, sme rovesníci a vlastne už i priatelia. O dva mesiace sa stretneme v mojom rodnom meste Kroměříži. Tam to už bude viac oficiálne, pretože sa stretneme aj s predsedom rakúskeho parlamentu,“ skonštatoval Vondráček s tým, že je jedno, kto je za akú stranu, za akú zem, ale všetci sme v srdci Európy a mali by sme držať pokope.

Andrej Danko bude viac pod kontrolou

Podľa Danka nemajú žiadne národy v Európe lepšie vzťahy ako Česi, Moravania a Slováci, a práve spoločný výstup na najvyšší vrchol Bielych Karpát mal tento fakt deklarovať.

„Ak je niekto šéf Poslaneckej snemovne alebo Senátu z Českej republiky, tak je najlepší priateľ Slovákov. Sme tu dnes ľudia, ktorí sú najmä priatelia, ktorí sú predstavitelia Čiech, Moravy, Slovenska a národnostných menšín,“ doplnil predseda NR SR s tým, že na vrchole Veľkej Javoriny bol v sobotu prvýkrát a okolitá panoráma je podľa neho jedna z najkrajších.

Hrabko: Lajčákovi chýba hrošia koža, Remišová to schytáva za celé OĽaNO

Spoločné rokovanie delegácií NR SR a Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky bude pokračovať podvečer v Uherskom Brode. Podľa Vondráčka bude mať rovnako neformálny charakter, hovoriť sa zrejme bude aj o spoločnom stretnutí v Kroměříži.

Po parlamentnom kladivku nová hračka?

VIDEO zo stretnutia A. Danka a R. Vondráčka:

A. Danko – Výstup na Javorinu

ZDOLALI SME NAJVYŠŠÍ VRCH BIELYCH KARPÁT?Počas Slávností bratstva Čechov a Slovákov panovala družná a priateľská nálada. Spoločným výstupom na Veľkú Javorinu sme chceli deklarovať, že žiaden národ v Európe nemá lepší vzťah ako Česi, Moravania a Slováci. Spolupatričnosť a vzájomná blízkosť našich bratských národov je aj 25 rokov po zániku spoločného štátu silným a pozitívnym odkazom všetkým národom, ktoré nevedia hľadať spoločnú reč pri riešení vzájomných konfliktov. Akcia sa konala pri príležitosti 100. výročia vzniku Česko – Slovenska.????

Uverejnil používateľ Andrej Danko – predseda SNS Sobota 28. júl 2018

Môže vás zaujímať

Kalavská sa rozhodla, podá demisiu