Jednou vetou

Prekvapivý krok SNS, žiadajú Fica, aby vymenil ministra práce Richtera

Predseda SNS Andrej Danko.

Foto: TASR

SNS žiada predsedu vlády Roberta Fica, aby vymenil ministra práce Jána Richtera (obaja Smer-SD). „Obraciame sa na pána Roberta Fica, predsedu vlády SR a predsedu politickej strany Smer-SD, aby vyriešil tento pretrvávajúci a neudržateľný problém personálnou zmenou na poste ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera,“ uvádza vo svojom stanovisku predseda poslaneckého klubu SNS v Národnej rade SR Tibor Bernaťák.

Zároveň zdôrazňuje, že poslanecký klub SNS si uvedomuje, že neexistuje iná alternatíva schopná spravovať SR ako spolupráca politických strán Smeru–SD, Mosta–Híd a SNS. „Slovenská národná strana sa cíti byť jej pevnou súčasťou,“ konštatuje.

„Vzhľadom na všeobecne známe a dlhodobo medializované skutočnosti týkajúce sa fungovania a riešenia problémov Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR je SNS presvedčená, že vládna koalícia si už ďalej nemôže dovoliť hazardovať s dôverou verejnosti,“ dodáva.

Poslancov vo štvrtok (7.9.) okrem ďalších bodov programu a pravidelnej Hodiny otázok čaká mimoriadne rokovanie pléna. Na ňom sa opozícia pokúsi odvolať ministra práce Richtera pre kauzu Čistý deň. Vláda dnes rozhodla, že s Richterovým odvolaním nesúhlasí a návrh opozície považuje za účelový.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky