Jednou vetou

Premiér chce mimoriadnu bezpečnostnú radu kvôli Jaroslavovi N.

Premiér Peter Pellegrini chce zvolať na piatok ráno stretnutie s vybranými členmi Bezpečnostnej rady SR.

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce zvolať na piatok (22. 11.) ráno stretnutie s vybranými členmi Bezpečnostnej rady SR. Diskutovať majú o oblastiach utajovaných skutočností a obrany štátu, na ktorých sa mal podieľať Jaroslav N. z OĽaNO. Ide podľa neho o viacero oblastí, ktoré vzbudzujú vážne podozrenia.

Jaroslav N. odmieta ohrozovanie utajovaných skutočností, NAKA odovzdal mobil

„Rozhodol som sa na piatok zvolať mimoriadne rokovanie niektorých členov Bezpečnostnej rady SR, aby sa oboznámili s kompletnou informáciou a mohli v prípade potreby konať vo svojich rezortoch,“ povedal premiér.

Na stretnutí sa majú zaoberať rozsahom toho, na čom všetko mohol Jaroslav N. participovať a aké aktivity vyvíjal. Pellegrini považuje za potrebné sa o situácii rozprávať, pretože to podľa jeho slov zasahuje aj do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenska. Zdôraznil, že v súčasnosti nemôže bližšie hovoriť o kauze.

Pellegrini si myslí, že 50-dňové prieskumové moratórium znova neprejde

„Naozaj ide o podstatne väčší rozsah jeho aktivít rôzneho typu, o ktorých teraz nemôžem hovoriť,“ povedal premiér s tým, že po piatkovom stretnutí bude o situácii bližšie informovať.

Zároveň vysvetlil, že informácie nemá z policajného spisu, ale od spravodajských služieb. „Ako premiér mám právo sa oboznamovať s informáciami Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby,“ skonštatoval.

Polícia v utorok (19. 11.) na sociálnej sieti informovala, že vyšetrovateľ NAKA obvinil Jaroslava N. z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. „Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám,“ napísala polícia. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii pre TASR uviedol, že v prípade Jaroslava N. ide o pomstu zo strany šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, o ktorom Jaroslav N. zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie.

FOTO: Žiari ako v siedmom nebi. Takto spolu randia Emma Drobná a Filip Šebo

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS: Rezort vnútra pripravuje plán na druhú vlnu pandémie