Jednou vetou

Premiér chce SNS uistiť, že v ňom má spojenca a nie nepriateľa

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR/AP

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce na štvrtkovom stretnutí so SNS uistiť národniarov, že je ich spojenec a nie nepriateľ. Povedal to pred rokovaním parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií v reakcii na rozhodnutie predsedníctva SNS.

Národniari si chcú s Pellegrinim vysvetliť otázky, ktoré vznikajú pri vládnutí. Hoci pred mesiacom vyslovili premiérovi a vláde dôveru, dnes tvrdia, že Pellegrini je pre nich z hľadiska postojov neznámy. Hovorili o tom na tlačovej konferencii. Predseda vlády by uvítal, keby partneri neriešili nedorozumenia cez médiá, ale za rokovacím stolom.

SNS chce hovoriť s premiérom, chce si vyjasniť niektoré otázky

Predseda vlády si nemyslí, že šéf SNS Andrej Danko má s ním problém. „Pravdepodobne ma chce viac spoznať,“ podotkol Pellegrini, podľa ktorého si nedorozumenia vysvetlia. „Tragédiu by som z toho nerobil,“ uviedol. Zároveň deklaroval, že vytvorí podmienky na to, aby nominanti SNS mohli napĺňať svoje priority.

Premiér verí, že po vydiskutovaní si nedorozumení bude môcť on a celá vláda ďalej pracovať. „Rád by som už pracoval a nie len každý deň reagoval na konšpirácie,“ doplnil. Zároveň sa ospravedlnil Dankovi, že ho vopred neinformoval o odchode policajného prezidenta Tibora Gašpara. Tvrdí, že v ten deň bol veľký zhon a chcel konať len v prospech koalície. O nominácii na ministra vnútra budú hovoriť na koaličnej rade.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky