Premiér Fico je zúfalý, jeho doba sa končí, ohranil sa Sulík voči kritike

Vpravo: premiér Robert Fico, Vľavo: Richard Sulík, predseda SaS.

Foto: archívne, TASR

Premiér Robert Fico (Smer-SD) je zúfalý, lebo vie, že jeho doba sa končí, ľudia ho majú plné zuby. V reakcii na vyjadrenia predsedu vlády to uviedol predseda SaS Richard Sulík, ktorý sa ohradil voči Ficovej kritike a obvineniam. Vystúpenie, v ktorom premiér kritizoval opozíciu aj prezidenta SR Andreja Kisku, považuje Sulík za nehodné predsedu vlády.

„Robert Fico má strach. Vie, že SaS ako súčasť vlády sa postará o to, aby sa všetkým čestným vyšetrovateľom a prokurátorom rozviazali ruky,“ uviedol Sulík. Pre Ficove slová o „zhulených saskároch“ sa obrátil na políciu, ktorá však trestné oznámenie pre ohováranie podľa Sulíka zamietla. „Podal som sťažnosť,“ doplnil šéf liberálov.

Odmieta stretnutie s podnikateľom Kočnerom

Sulík zároveň odmietol obvinenia týkajúce sa firmy OLO a predaja pozemkov, ako aj stretávania sa s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom.

„Stretával som sa s ním v minulosti, oľutoval som to a osem rokov som sa s ním nevidel. Bol to minister Smeru Počiatek, ktorý ma prosil o to, aby som sa s Kočnerom zoznámil,“ vyhlásil Sulík. Zdôraznil, že nemá čo skrývať. „Môj život vediem čestne a to Fica škrie. Kým on zháňal peniaze vlastnou hlavou, ja som sa živil vlastnou prácou,“ poznamenal.

Čierny deň súdnictva SR

V súvislosti s otázkou premiéra, kde je Sulík dnes, keď prezident Kiska porušuje Ústavu SR, prečo na neho nepripravuje žalobu, predseda SaS poukázal na vyjadrenie koaličného poslanca Petra Kresáka z Mosta-Híd.

Kresák na sociálnej sieti Facebook napísal, že čítanie rozhodnutia Ústavného súdu v ňom musí vyvolávať celý rad „natoľko závažných právnych otázok“, že si dovolí hovoriť o „čiernom dni ústavného súdnictva v SR“.

Kiska podľa Fica porušil ústavu, keď nevymenoval parlamentom zvolených kandidátov na ústavných sudcov. Fico sa odvoláva na nález Ústavného súdu.

Napísali delegátom Smer-SD

Sulíkovci sa v minulosti pokúšali o žalobu vtedajšieho prezidenta Ivana Gašparoviča pre porušovanie ústavy pri nevymenovaní zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša.

Sulík tiež informoval, že jeho strana napísala delegátom Smeru-SD, ktorí sa zídu v sobotu na Sneme v Martine. Odkazuje im okrem iného, že liberálom na osude Smeru-SD záleží v nevyhnutnej miere.

SaS verí, že v Smere-SD je väčšina, ktorej záleží na čistote verejného života, len tento záujem nie je vo vedení sociálnych demokratov. Nazdáva sa, že tento záujem by mali mať všetky politické strany.

Môže vás zaujímať

Saková: K protiextrémistickému zákonu sa budeme vyjadrovať po voľbách