Jednou vetou

Premiér pozýva zástupcov poľnohospodárov v stredu na rokovanie vlády

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR/AP

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pozýva zástupcov nespokojných farmárov z celého Slovenska, ktorí v utorok prichádzajú na niekoľkodňový protest do Bratislavy, na stredajšie rokovanie vlády. Povedal to novinárom počas pracovnej cesty v Jeruzaleme.

„Touto cestou ich pozývam, aby okolo 11. hodiny v primeranom počte nejakého výboru, maximálne 5-7 ľudí, prišli na úrad vlády, kde budú môcť nielen predo mnou, ale pred všetkými ministrami odprezentovať svoje problémy,“ priblížil Pellegrini.

Farmári dostali košom. Pozrite sa, kto nepodporí traktorový protest v Bratislave

Zámerom je, aby každý minister, ak je zodpovedný za niektorý z ich problémov, mohol reagovať a zobrať si zo stretnutia „domáce úlohy“. „Na stretnutie sa teším, pevne verím, že bude konštruktívne a v dobrej pohode a že nás bude posúvať zase ďalej v rámci riešenia tých problémov,“ dodal predseda vlády.

Bratislava očakáva v utorok príchod nespokojných farmárov z celého Slovenska na Tyršovo nábrežie v mestskej časti Petržalka. Do hlavného mesta má prísť 100 poľnohospodárskych strojov. S bratislavským magistrátom majú farmári dohodu, že budú na 11 miestach, najmä na námestiach. Vyjadriť chcú svoj nesúhlas so stavom v poľnohospodárstve. Koniec ich protestu sa predpokladá vo štvrtok (21. 2.) večer alebo v piatok (22. 2.) dopoludnia.

Podľa neho ide farmárom o serióznu dohodu na tom, ako má fungovať systém v poľnohospodárstve. „Nie sme tu od toho, aby sme robili nejaké „šaškárne“. Poďme sa seriózne dohodnúť, ako to má fungovať, aby sa dokázal malý roľník dostať k pôde,“ dodal Magdoško.

V utorok prišli nespokojní farmári z celého Slovenska do Bratislavy na Tyršovo nábrežie v mestskej časti Petržalka. S bratislavským magistrátom majú farmári dohodu, že budú na 11 miestach, najmä na námestiach. Vyjadriť chcú svoj nesúhlas so stavom v poľnohospodárstve. Koniec ich protestu sa predpokladá vo štvrtok (21. 2.) večer alebo v piatok (22. 2.) dopoludnia.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra