Jednou vetou

Premiér vyzval politikov a osobnosti, aby formovali mladých ľudí v otázkach SNP

Na snímke sprava predseda vlády SR Peter Pellegrini, ministerka vnútra SR Denisa Saková a minister obrany SR Peter Gajdoš poćas pietneho aktu pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania pri Pamätníku SNP v Bratislave

foto: TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval politických predstaviteľov a kultúrno-spoločenské osobnosti Slovenska, aby aktívne pomáhali formovať historickú pamäť v otázkach Slovenského národného povstania (SNP). Povedal to v piatok pri príležitosti spomienky na 75. výročie SNP.

Pellegrini pripomenul, že Slovensko má veľké rezervy v hodnotovom formovaní najmladšej generácie. „Vyzývam politických predstaviteľov a kultúrno-spoločenské elity našej krajiny, aby aktívne formovali historickú pamäť tak, aby vytvorila etickú prevenciu voči pohrobkom ideológie, ktorá za cenu množstva ľudských obeti utrpela veľkú porážku. To je náš záväzok a naša základná úloha týchto dní,“ uviedol.

FOTO: Pellegrini si pripomenul výročie vpádu vojsk VZ na naše územie

Premiér poukázal aj na to, že sociálne siete v súčasnosti ponúkajú množstvo „pseudoprávd“ popierajúcich holokaust, a tým poľudšťujú nacizmus. „Formovanie úcty k vlastnej histórií nie je len otázkou jedného dňa. Súboj ideí je proces, ktorý nikdy nekončí a je len na nás, aby sme ponúkli niečo príťažlivejšie, ako je šírenie nenávisti,“ zdôraznil premiér.

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe