Jednou vetou

Prevráti to tu hore nohami? Jeden z kandidátov na prezidenta má vraj 15 poslaneckých podpisov

Prezidentský kandidát Molnár

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Neviete, či sa smiať, alebo naozaj tomu veriť. Do redakcie sme dostali leták jedného z prezidentských kandidátov, ktorý kandiduje aj keď ho nikto nerešpektuje a z tých sľubov budete možno šokovaní. Ján Molnár (70) nám prezradil, že má dokonca aj 15 podpisov poslancov NR SR (minimálny počet), ktorí ho podporili v kandidatúre. Tí ho pritom vôbec nepoznajú!

Vianočné tradície v Bielom dome. Jacqueline Kennedy nastavila každoročné trendy, Melania šokovala

Minimálna mzda bude 900 eur, zruší všetky exekúcie, rozpustí vládu aj parlament. Kandidátom na prezidenta rozhodne fantázia nechýba. Minimálne jednému z nich, ktorého letáky nám poslal do redakcie náš čitateľ.

Ján Molnár (70) v kampani okrem napríklad uvádza: „1. V zmysle právomoci vyplývajúcej prezidentovi z Ústavy SR parlament z dôvodu demontáže demokracie rozpustím. 2. Rozpustím vládu z dôvodu spolupráce s mafiou.“ Celý leták si môžete pozrieť v galérii nižšie. Sú tam aj návrhy troch referend, napríklad, chce celoplošnú amnestiu na dlhy z chudoby, druhotnej platobnej neschopnosti, nízkeho zárobku a zlého podnikateľského prostredia. Podľa neho by priemerná mzda mala byť 1500 eur, minimálna mzda 900 eur a maximálna 6 000 eur.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Zaujímalo nás však, kto je Ján Molnár, keď mu podľa jeho tvrdení dalo podpisy 15 poslancov zákonodarného zboru a kto sú tí poslanci. Jeden podpis poslanca je podľa zákona rovný 1 000 podpisom občanov, pričom na kandidatúru treba 15 000 podpisov ľudí alebo 15 poslancov.

„Ja som prezidentský kandidát, ktorého každý ignoruje,“ zasmial sa Ján Molnár na úvod hneď po pozdrave. „Ale nevadí,“ doplnil a vysvetlil, prečo vlastne kandiduje. „Zakladal som stranu 4 dni pred Mečiarom a preto mi zničili život. Vyhnali ma do azylu, žil som vo Švajčiarsku niekoľko rokov, potom mi ukradli dom, nasadili mi agentku do rodiny, aby ju rozbili a syn sa mi zasamovraždil,“ vyhlásil o pointe toho, prečo chce byť prezidentom. „Ja nemám šancu na výhru, ide mi o to, aby som v televízii mohol povedať, čo sa tu deje,“ vyhlásil.

Drucker a jeho psí kukuč. Matovičov odkaz hovorí za všetko

A ako je to s podpismi 15 politikov Národnej rady SR, ktorí ho podporili podpismi? „Mne sa to podarilo za jeden jediný deň, na Deň otvorených dverí. Poslanci boli dobre naladení a uznali moje dôvody. Boli z každej strany, z niektorých aj viacerí. Ich mená vám ale nepoviem. Sľúbil som im, že zachovám ich anonymitu. Nikomu nebudem hovoriť mená, kto to podpísal, lebo my sme sa tak dohodli s tými poslancami, že až keď to odovzdám. Teraz idem dokonca lobovať, aby som mal viac než 15, lebo jeden podpis je taký nečitateľný,“ uviedol Ján Molnár.

Najstaršie Slovenské vianočné tradície: Overte si, ktoré z nich poznáte!

Podľa J. Molnára napríklad Igor Matovič zakázal poslancovi za OĽANO petíciu podpísať, ale nemenovaný politik dal Molnárovi napriek tomu pred I.Matovičom demonštratívne svoj podpis. „Nič také sa neudialo. Bolo by veľmi nerozumné, aby v čase, keď OĽANO ešte buď postaví vlastného kandidáta alebo podporí niektorého z už existujúcich, nejaký poslanec podporil niekoho iného,“ uviedol pre hlavne.sk hovorca strany Matúš Bystriansky.

Podobná situácia mala podľa prezidentského kandidáta J.Molnára nastať aj s Miroslavom Čížom zo SMER-SD. „Vôbec toho pána nepoznám. Len cez facebook mi posiela čudné texty, ale osobne sme sa nikdy nevideli. Je to nezmysel,“ povedal Číž.

Ťažké Vianoce: Kočner môže v kolúznej väzbe kŕmiť holuby a mačky

Pozreli sme sa na facebook M.Číža a skutočne. Ján Molnár mu zverejnil na stenu facebooku text, že nad SR sú vraždiace oblaky a treba zastaviť umieranie ľudí.

Ani politici z ďalších strán nevedeli nič o tom, že by mali podpisovať petíciu prezidentskému kandidátovi J.Molnárovi. Pozrite si bližšie jeho leták, v ktorom sú veľmi zvláštne sľuby. Je to reálne, alebo vtip?

VIDEO: Takto sa plavil po Dunaji odtrhnutý pontón s reštauráciou!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky