Jednou vetou

Prezident A. Kiska privíta v Košiciach hlavy štátov B9

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Foto: TASR

Prezident Andrej Kiska sa stretne vo štvrtok (28. 2.) s hlavami štátov Bukureštskej deviatky (B9) v Košiciach. Prezidenti si pripomenú 70. výročie vzniku NATO, 15. výročie vstupu Slovenskej republiky a ďalších členov B9 do NATO a 20. výročie vstupu Českej republiky, Maďarska a Poľska.

Hovoriť budú napríklad aj o šírení dezinformácií či obrane proti kybernetickým hrozbám a propagande. TASR o tom v utorok informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Prezidenti krajín B9 z Bulharska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska budú diskutovať aj o aktuálnej bezpečnostnej situácii v Európe a v jej susedstve. Pozvanie prijal aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Kiska bude pri vyšetrovaní vydierania súčinný

Na diskusii prezidentov by sa mali zúčastniť aj dvaja experti, Edward Lucas, uznávaný odborník na problematiku hybridných hrozieb a bývalý editor týždenníka The Economist, a Miriam Lexmannová, riaditeľka európskej pobočky Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli.

Súčasťou programu bude aj odhalenie pamätníka pri príležitosti stretnutia prezidentov a pripomenutia si dôležitých výročí.

Môže vás zaujímať

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze