Jednou vetou

Prezident A. Kiska v marci rozdelil svoj plat 14 rodinám v núdzi

Prezident SR Andrej Kiska

Foto: TASR

Štrnásť rodín, ktoré sa ocitli v núdzi, dostalo v marci od prezidenta SR Andreja Kisku po 527,30 eura. Informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta.

Časť platu išla dôchodkyni, ktorá sa stará o dve vnúčatá aj svoju dcéru, ktorá má psychické problémy a je na invalidnom dôchodku. Vo finančnej tiesni sa ocitla aj matka niekoľkých detí, ktorú jej manžel psychicky týral.

Šufliarsky končí vo funkcii námestníka generálnej prokuratúry

Jedno dieťa chodí do škôlky, a preto, aj keď sa podľa úradov veľmi snaží nájsť si zamestnanie, sa jej to pre časovú náročnosť a zdravotné problémy zatiaľ nepodarilo. Z tohto dôvodu bude musieť syna zo škôlky odhlásiť, hoci mu tamojší kolektív prospieva.

Peniaze išli aj štvorčlennej rodine s dvoma deťmi. Syn je ťažko chorý, stará sa oňho mama, ktorá opatruje aj starú mamu. V oboch prípadoch je to 24-hodinová starostlivosť. Adresátom bola aj trojčlenná rodina s ťažko chorou dcérou.

Prezident tiež pomohol ôsmim rodinám, kde jeden z rodičov alebo detí trpí vážnym zdravotným ochorením. Zvyšná časť platu prezidenta išla dvom starším pacientom s onkologickým ochorením. Peniaze použijú najmä na bývanie, liečbu a cestovné na chemoterapiu.

Matovič protestuje pred Generálnou prokuratúrou

Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Robí tak každý mesiac.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky